Facebook Google+ Twitter

Zobacz jak w nowym spocie PiS atakuje PO

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-04-17 07:34

Uśmiechnięte logo PO w kształcie Polski wystawia język. A w miejsce starego hasła wyborczego partii Donalda Tuska - "By żyło się lepiej. Wszystkim" - pojawia się: "By żyło się lepiej. Kolegom". Tak kończy się najnowszy spot telewizyjny. Prawo i Sprawiedliwość odświeża swój wypróbowany wizerunek, który pozwolił mu wygrać wybory parlamentarne w 2005 r.

 / Fot. ScreenPartia Jarosława Kaczyńskiego ostatecznie zrywa z polityką miłości i znów chce być partią wojny, atakującą PO na każdym kroku. Dowodem tej strategicznej zmiany jest nowy spot wyborczy PiS, do którego dotarła "Polska". Jego autorzy uderzają mocno w prominentnych polityków partii rządzącej, zarzucając im hipokryzję i kolesiostwo. Obejrzyj u nas nowy spot PiSu.

Liczą na kontratak, chcą zmusić ją do walki, ale na warunkach PiS. I chyba się nie przeliczą. Jak się dowiedzieliśmy, Platforma już poważnie rozważa pozwanie PiS do sądu.

Gdy w lutym partia Kaczyńskiego rozpoczynała kampanię pod hasłem "Czyny, nie słowa" jej liderzy zapewniali, że nie będą już reagować na zaczepki politycznych konkurentów pokroju Palikota czy Niesiołowskiego. Robili dużo by ocieplic swój wizerunek. Postawili na trzy kobiety, nazwane zaraz "aniołkami Kaczyńskiego", czyli Grażynę Gęsicką, Aleksandrę Natalii-Świat i Joannę Kluzik-Rostkowską.
Ale z polityką miłości w wydaniu PiS to już koniec. Dziś w telewizjach pierwsza odsłona wielkiej bitwy przed zbliżającymi się w czerwcu wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nowy spot PiS nie jest polityczną reklamą, to mocny atak na ekipę Donalda Tuska.

Bohaterów w nim występujących można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza to płaczący, poszkodowani robotnicy i biedni Polacy, druga - wypasieni, uśmiechnięci i dobrze ubrani politycy PO. W ostatniej scenie z logo Platformy wysuwa się język, a pointa brzmi: "By żyło się lepiej. Kolegom". - Liczymy na to, że spot skłoni Polaków do refleksji nad niespełnionymi obietnicami rządu - mówi Adam Bielan, rzecznik PiS.

Czy to uderzenie okazuje się skuteczne? - To swoisty przekaz ostatniej szansy. Może być skuteczny, ale najlepiej trafi do twardego elektoratu Prawa i Sprawiedliwości - uważa Eryk Mistewicz, specjalista od wizerunku politycznego. - To próba wciągnięcia Platformy do dyskusji. Świadczy o tym zwłaszcza ostatnia scena, w której pokazany jest bilbord PO.

Jutro kampanię przed wyborami do europarlamentu zacznie również SLD. Impreza ma - jak ustaliła "Polska" - zacząć się z wielką pompą. Konwencja otwierająca kampanię odbędzie się w Poznaniu. Będzie przebiegała pod zapożyczonym od europejskich socjalistów hasłem "Po pierwsze, człowiek".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Albo poziom komentarzy na W24 spada w kierunku Onetu, albo i tutaj zaczynają się logować płatki propagandziści partyjni. Wolę nie wiedzieć co gorsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szambo będzie tak długo dopóki POsrańcy się w nim nie potopią tacy jak prof.??? Niesiołoski ps.(Nietoperz) Palikot.ps.(klakier) prof.Rostowski ps. ( Gargamel) i inni im podobni POpaprańcy

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja czekam, naprawdę czekam, kiedy wyjdziemy z zaklętego kręgu okrągłego stołu. Bo jako żywo przypomina mi sytuacja ta, tekst Kazika Staszewskiego (nie nowy przecież ): "Kto nie cierpiał za komuny teraz jest po prostu nikim" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2009 16:09

Mi się bardzo podoba, czekam na ripostę :)
Swoją droga ponownie negatywna kampania. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że panowie KaKa ( Jadziu :) ), zdają sobie sprawę, że nie mają nic do zaproponowania. Nie mają też specjalnie czym się pochwalić.
Do prostego elektoratu z pewnością taka kampania trafi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Biorąc pod uwagę "pijar" spot jest bardzo dobry - i tyle. " Biorąc pod uwagę PR to jest strzał w nogę. I to własną. Bo jeżeli wraca się do metody walki, która się nie sprawdziła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poprawnie panowie z PiS-u. Kolegom Tuska może i żyje się lepiej, ale mi nie i wam zapewne też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nuda.
Ale niech wojują szabelkami. Znowu tłumy NIE będą na nich głosować bo będą mieli ich za wojujących oszołomów.
PS Ja tylko czekam, aż PO wyciągnie jak PIS bronił do upadłego każdej złotówki subwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ale teraz lepiej żyje się tylko kolegom Tuska". A za rządów PiS-u nie żyło się lepiej kolegom Kaczyńskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja proponuję zamknąć się w getcie historii i tam siedzieć. Przeszłością nie nakarmimy przyszłego pokolenia, które zasadniczo ma w głębokim poważaniu. Historii uczmy bo ważna, ale nie róbmy siebie znowu Chrystusa Narodów, tego nikt nie kupił za pierwszym razem (zresztą to było dobre stwierdzenie wytrych, ) nikt nie kupi tego teraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam jeszcze , że o ludziach , którzy życie własne oddawali za życie swoich rodaków nie bez przyczyny rodacy ci niewiele wiedzą i tu słuszny ukłon w stronę szkolnictwa (prl-owskiego ) . Pieniądze skierowane do tego resortu niczego jednak same z siebie nie zmienią , tym bardziej gdy będziemy patrzeć w przyszłość zapominając o tych którzy zgotowali nam tą teraźniejszość . Twórcy dzisiejszości jednocześnie uważają się za jedynych mających wystarczające doświadczenie (bo przecież oni zgotowali nam ten los) do tego by zarządzać budową naszej przyszłości . Nic dodać nic ująć .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.