Facebook Google+ Twitter

Zobacz, jak w PE pracuje szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2014-03-15 13:44

W tym tygodniu Platforma Obywatelska ogłosiła, że szefem sztabu wyborczego podczas kampanii do PE będzie były dziennikarz TVP Tadeusz Zwiefka. Zobacz, jak Zwiefka traktuje swoje obowiązki w PE i ucieka przed kamerą RTL.

 / Fot. screenshot / youtube.comMateriał niemieckiej stacji telewizyjnej RTL wyemitowano sześć lat temu. Przedstawiono w nim gigantyczne zarobki europosłów oraz bezczelne oszukiwanie parlamentarzystów - zamiast spędzać w PE pełen okres, za który otrzymują dietę przychodzą rano do siedziby PE z walizkami, podpisują listę i... odlatują do domu. RTL twierdzi, że w taki sposób zachowują się tylko niektórzy członkowie europarlamentu. Jednym z przyłapanych był europoseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Zwiefka.

Reporter niemieckiej stacji podchodzi do polityka z kamerą, kiedy ten kieruje się w stronę budynku europarlamentu. Ma ze sobą walizkę, wygląda jakby się spieszył (na samolot?).

- Czy jest pan tu tylko po to, by wziąć pieniądze? - pyta Zwiefkę dziennikarz RTL.
- Nie pański interes! - odpowiada obecny szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej w wyborach do PE.

Zwiefka ucieka przed kamerą. Widzimy ustawioną kolejkę europosłów. Wszyscy mają ze sobą walizki, wszyscy czekają tylko na jedno - na podpisanie listy obecności. Jest piątek, godz. 6:45. Dziennikarz rozmawia z posłami, niektórzy grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli materiał zostanie wyemitowany.

- Jest 7.00 rano, co pan tutaj robi z bagażami? - pyta dziennikarz wyraźnie skonsternowanego Tadeusza Zwiefkę.
- Eee, przepraszam, ale, ja muszę pracować dzisiaj w moim okręgu wyborczym - odbąkuje szef sztabu wyborczego PO, który ma doprowadzić w maju partię do zwycięstwa. - Ale oczywiście kilka poranków spędzam tutaj - dodaje bez skrępowania.
- Przecież dzienne dodatki do pensji nie są przeznaczone na coś takiego - kontynuuje reporter.

Niestety, Tadeusz Zwiefka nie jest zainteresowany rozmową i... ponownie zwiewa przed kamerą.Tadeusz Zwiefka jest z wykształcenia prawnikiem. W przeszłości pracował jako dziennikarz w Telewizji Polskiej. Był szefem redakcji poznańskiego ośrodka regionalnego TVP, sprawozdawcą parlamentarnym i prezenterem "Wiadomości" w TVP1, a następnie – szefem szczecińskiego ośrodka TVP. Prowadził program reporterów "Telekurier" w regionalnej TVP3. Mandat europosła zdobył po raz pierwszy w 2004 roku, startując z okręgu kujawsko-pomorskiego. Od 2004 roku Zwiefka zasiada w radzie krajowej Platformy Obywatelskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.03.2014 18:00

W PO przestępstwa popełnione się nie liczą. Nawet przy wystawianiu na listach wyborczych (patrz: O. Jędrzejczak).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czerwiec 2010 r . Zemke , Czarnecki , Zwiefka to eurodeputowani polscy którzy szczycą się najwyższą frekwencją na posiedzeniach PE ...pisze Gazeta Pomorska .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyciągać stare sprawy sprzed 6 lat mało eleganckie .Przestępstwa ulegają zatarciu a wcześniejsze wyjście to taka zbrodnia ?
Nie ma europarlamentarzysty który tego nie zrobił .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.