Facebook Google+ Twitter

Zobacz jak wyglądał 9/11 w telewizji

Niezależna organizacja Internet Archive udostępniła w internecie setki godzin transmisji telewizyjnych z 11 września 2001 r. Za darmo można obejrzeć relacje aż z 20 kanałów z całego świata.

Screen relacji CNN z 11 września 2001 r. / Fot. screen /archive.org/details/911/day/Zdaniem wielu znawców mediów, wydarzenia sprzed 10 lat na zawsze zmieniły telewizje informacyjne, również nad Wisłą (chodzi głównie o TVN24). Po otrzymaniu pierwszych informacji o pożarze w jednej z wież WTC, główne kanały za oceanem natychmiast przerwały swoje regularne ramówki. W trop za nimi poszły telewizje na całym świecie. Dzięki projektowi przygotowanemu przez Internet Archive, niezależną organizację badawczą z San Francisco, możemy bliżej przyjrzeć się relacjom z 11 września 2001 r.

Na stronie archive.org/details/911/day każdy może za darmo przeglądnąć setki godzin transmisji telewizyjnych z zamachu na USA, podzielonych na małe klipy wideo. Dostępne są relacje z 20 stacji z całego świata - począwszy od CNN, ABC czy BBC, skończywszy na japońskiej FNN czy rosyjskiej NTV. Co istotne, opublikowane zostały nie tylko materiały z samego dnia ataku, ale i kolejnych sześciu dni, pełnych żałoby i zadumy. Internet Archive otrzymał jako dar od stacji telewizyjnych ponad 3 tys. godzin transmisji. Na stronie organizacji możliwe do obejrzenia są najważniejsze relacje.

Projekt archiwum wideo z ataków 9/11, Internet Archive rozwija od dziesięciu lat. Już w miesiąc po zamachach, w internecie dostępne były pierwsze relacje największych amerykańskich telewizji. Na przestrzeni lat, organizacja zdobyła wiele godzin, historycznych transmisji.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Zobacz jak wyglądał 9/11 w telewizji" tytuł ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.