Facebook Google+ Twitter

Zobacz, jak wyglądałby świat, gdyby wielkość państw zależała od liczby mieszkańców

Jak wyglądałby świat gdyby wielkość państw była proporcjonalna do liczby mieszkańców? Jeden z użytkowników serwis Reddit przeskalował mapę. Efekt jest zaskakujący. Zobaczcie!

http://www.reddit.com/r/MapPorn/comments/2sm2vj/world_population_map_2015_7088_x_3008_oc/ / Fot. RedditWyobraźmy sobie mapę, na której wielkość państw jest uzależniona od liczby mieszkańców. Oczywiście łatwo przewidzieć, że największy obszar zajmą Chiny, a na drugim miejscu znajdą się Indie. Użytkownik serwisu Reddit o nicku TeaDranks podszedł do zadania ambitnie i stworzył mapę, która uwzględnia wielkość populacji.

Wyniki pracy TeaDranksa są zaskakujące. Oto Australia na jego mapie jest mniejsza niż Polska. Z kolei Rosja staje się średniej wielkości krajem. Jeszcze "gorzej" wyglądają małe państwa. Dania zajmuje obszar 11 pikseli (świat podzielony jest kwadraty), kraje Nadbałtyckie liczą po 2, 3, 4 piksele. Warto spojrzeć na mapę w proporcjach, które ujął użytkownik Reddita. Przemawia bowiem do wyobraźni.

Czytaj także: Sensacyjne odkrycie na wagę Nobla okazało się pomyłką. Naukowcy nie odkryli fal grawitacyjnych w promieniowaniu tła


Mapa w pełnej rozdzielczości jest dostępna tutaj. Wątek dotyczący mapy znajdziemy w serwisie Reddit.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.