Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24126 miejsce

Zobacz kto najwytrwalej czytał dzieciom

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-03-21 21:00

8 marca w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbył się VIII Finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Wśród laureatów znalazła się redaktor naczelna serwisu Miasto Dzieci Anna Perlińska-Supeł. Odebrała ona medal z rąk prezes Fundacji - Ireny Koźmińskiej.

VIII Finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" był okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, firmom i instytucjom, które wspierają działania Fundacji.

Ambasadorzy Fundacji i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom":Joanna Brodzik, Teresa Lipowska, Dorota Zawadzka oraz Artur Barciś. / Fot. Archiwum Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” / fot. Krzysztof WojciewskiPodczas gali powołano Ambasadorów Fundacji i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Zostali nimi: Joanna Brodzik, Teresa Lipowska, Dorota Zawadzka oraz Artur Barciś. Nowi Ambasadorzy przyrzekli, że będą "głośno głosić hasło Czytaj dziecku 20 minut dziennie."

Wyróżnienia przyznano mediom, które najefektywniej przyczyniają się do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych i najaktywniej wspierają działania Fundacji. Autorką przyznanych przez Fundację nagród (medali i statuetek) jest artystka Dorota Dziekiewicz-Pilich.

Wśród laureatów znalazła się redaktor naczelna serwisu Miasto Dzieci Anna Perlińska-Supeł. Odebrała ona medal z rąk prezes Fundacji Ireny Koźmińskiej.

Oto co po uroczystości powiedziała czytelnikom W24 Anna Perlińska-Supeł:Wyróżnieni podczas gali. Wśród laureatów znalazła się redaktor naczelna serwisu Miasta Dzieci Anna Perlińska-Supeł. / Fot. Archiwum Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” / fot. Krzysztof Wojciewski

Dlaczego Miasto Dzieci wspiera akcję "Cała Polska czyta dzieciom"?
- Nikogo nie trzeba przekonywać o słuszności akcji. W moim życiu książki od zawsze zajmowały ważne miejsce. Teraz miłością do nich staram się zarazić swoje dziecko oraz półmilionową rzeszę czytelników Miasta Dzieci. Nasi czytelnicy to przede wszystkim rodzice, a więc właśnie ta grupa, do której akcja jest skierowana.

A jakie są efekty?
Słyszałam ostatnio, że już ponad połowa dorosłych Polaków słyszała o akcji i wie, że czytanie dzieciom ma same zalety. Mam nadzieję, że Miasto Dzieci przyczyniło się w części do tego imponującego wyniku.
Z listów od naszych czytelników wynika, że wieczorne czytanie w ich domach to prawdziwy rytuał lubiany i przez dzieci i przez rodziców.

Dzieci też dopominają się czytania?
- Tak. Wciąż można usłyszeć słowa: poczytaj mi mamo....poczytaj mi tato...

Medal przyznany dla serwisu Miasto Dzieci podczas VIII Finału kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". / Fot. Archiwum Fundacji Czy spodziewała się Pani wyróżnienia?
- Zupełnie się nie spodziewałam. Współpracujemy z Fundacją "od zawsze", a upowszechnianie idei czytania najmłodszym, a więc idei Fundacji, jest dla nas zupełnie naturalne.
Słysząc wiadomość o wyróżnieniu byłam zaskoczona, ale też bardzo dumna i szczęśliwa.

Jakie plany na przyszłość? Czy może teraz już można spocząć na laurach?
- Uhonorowanie medalem to dla nas dodatkowa dawka energii do współpracy przy tej niezwykle potrzebnej kampanii.Takie wyróżnienie dodaje skrzydeł i motywuje do jeszcze efektywniejszego promowania idei czytania dzieciom.

Życzę dalszych sukcesów i dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

*****
Jeśli ktoś z Państwa nie miał okazji poznać serwisu Miasto Dzieci, to teraz jest taka możliwość. Wystarczy kliknąć w ten link i poczytać.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak, wyróżnienia dodają skrzydeł i motywują do dalszego działania. A ja namawiałam rodziców, by prosili dzieci: Poczytaj mi dziecko (w ramach doskonalenia techniki głośnego czytania) :) Nie wszystkim się to podobało. Niektórzy uważali, że skoro ich dziecko nie ma problemów z czytaniem, to takie zadanie jest niepotrzebne. Jakże się mylili...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa niezwykłej wagi. 5+ za tekst i gratulacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy tekst,gratuluję autorce albowiem temat jest ważny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miasto Dzieci jest ok. Stała lektura :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iwonko, zajrzyj. Na przyszłość jak znalazł (jak się ma dzieci) a i teraz jest tu wiele ciekawych informacji przydatnych nie tylko rodzicom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy wywiad a o mieście dzieci nie słyszałam. Poczytam. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.