Facebook Google+ Twitter

Zobacz, kto otrzymał bilety na marcowe spektakle Teatru Studio

Teatr Studio zaprasza Autorów W24 na marcowe spektakle. Wśród propozycji dwie premiery! Tym razem mamy pięć podwójnych zaproszeń na spektakle: "Ćwiczenia z Ionesco", "Szukając Leara", "Mała narracja" i "Przed odejściem w stan spoczynku". Zobaczcie, kto dostał bilety na spektakle.

Oto propozycje Teatru Studio:

16 i 18 marca - "Ćwiczenia z Ionesco"
Bilety za recenzję!

16 marca - Piotr Jaguś
18 marca - Kacper Kusiński

19 marca - "Mała narracja"

Katarzyna Węsierska

Zgłoszenia na powyższe spektakle przyjmowaliśmy do 10 marca, do godziny 10.

30 marca - "Przed odejściem w stan spoczynku"
Ewa Masny

31 marca - "Szukając Leara - oratorium"
Bilety za recenzję
Katarzyna Zielińska

Uwaga: Odbiór biletów w dniu spektaklu, najpóźniej godzinę przed spektaklem!
Ćwiczenia z Ionesco - "Ćwiczenia z Ionesco" to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki autora. Są tu etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu oraz etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu. Reżyseria spektaklu - Grzegorz Bral.

Szukając Leara - autorski projekt Grzegorza Brala i Teatru Pieśń Kozła we współpracy z aktorami Teatru Studio. Jest to kolejny krok na drodze poszukiwań "narodzin tragedii z ducha muzyki". Tym razem tragedia Szekspira będzie budowana w formie oratorium wokalnego. Praca nad spektaklem rozpisana jest na etapy. Premiera odbędzie się z sezonie artystycznym 2012/2013. Marcowe pokazy będą pierwszym sygnałem i podzieleniem się z widzami nowym materiałem muzycznym przygotowywanym do tego projektu. Reżyseria Grzegorz Bral

 / Fot. Mat.prasowe Teatru Studio"Mała narracja" - Jesienią 2006 roku okazało się, że dziadek Wojtka Ziemilskiego, zasłużony wrocławianin hrabia Wojciech Dzieduszycki, przez wiele lat współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Rodzina do dziś nie otrząsnęła się z tej wiadomości i próbuje dociec prawdy. Wojtek odpowiedział na tę sytuację inscenizacją w formie wykładu, łączącą osobistą opowieść, fakty historyczne, choreografię współczesną, wreszcie wielkie i małe narracje. Jego spektakl jest próbą skonfrontowania artystycznych wyborów artysty z historią, na którą nie miał żadnego wpływu.

O spektaklu-wykładzie Mała Narracja, pokazywanym dotychczas w wersji work-in-progress na wrocławskim festiwalu Zero Budget Festival oraz w ramach wykładów Nowego Teatru, napisano: „Rzadko kiedy zdarza się oglądać dzieło sztuki jednocześnie precyzyjnie, po mistrzowsku pomyślane i wykonane, a przy tym emocjonalne i osobiste.” (Jolanta Nabiałek, „Teatralia”, Wrocław, listopad 2009)

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Wojtek Ziemilski

Czytaj wywiad z Wojtkiem Ziemilskim

Przed odejściem w stan spoczynku / Fot. Mat.prasowe Teatru Studio"Przed odejściem w stan spoczynku. Komedia o duszy niemieckiej" – takim podtytułem opatrzył tę sztukę autor. Komedia? O upiorach nazizmu? Zjadliwość i demaskatorska pasja pozwala Bernhardowi – bogowi austriackiego teatru – obnażyć przedziwne mechanizmy, w jakie wyposażona jest do dziś psychika uwikłanego w ponurą przeszłość mieszczucha."Ta, być może najlepsza ze sztuk Bernharda, jest również „portretem rodzinnym we wnętrzu”. Relacje pomiędzy bohaterami nie są pozbawione komplikacji i perwersji. Mają również pewien wymiar symboliczny: ich modele i trwające latami współżycie to podskórny układ sił w społeczeństwie, jak je widzi i opisuje autor. To teatr, gdzie gra się role, zamienia kostiumy i maski. To komedia, która nie chce się zakończyć...

"Przed odejściem w stan spoczynku. Komedia o duszy niemieckiej"
Thomasa Bernharda, w przekładzie Danuty Żmij-Zielińskiej
Reżyseria: Michał Kotański
Występują: Ewa Dałkowska, Agnieszka Roszkowska, Mirosław Zbrojewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Dziękuję bardzo za przyznanie mi biletu. Postaram się napisać jak najlepszą recenzję. Nie mogę się doczekać.
Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybiorę się na "Szukając Leara - oratorium". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy spektakl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam.Z chęcią obejrzę "Ćwiczenia z Ionesco" 18 marca, aby potem zrecenzować to przedstawienie na łamach portalu Wiadomości24. Popieram tego typu akcje. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zainteresowana obejrzeniem spektaklu "Szukając Leara - oratorium", 31 marca br.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Idgie
  • Idgie
  • 03.03.2011 19:11

Dlaczego poniższe komentarze są negatywnie oceniane? Przecież nie mają żadnej specjalnej treści, żadnych emocji, pozytywnych czy negatywnych... Nic szczególnego, lecz widać sprawiają komuś "ból"... (?!?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę o Ćwiczenia z Ionesco na 18 marca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ćwiczenia z Ionesco" 16 marca poproszę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie jeśli jest taka możliwość: 30 marca - "Przed odejściem w stan spoczynku". Może tym razem nie odwołają spektaklu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2011 07:22

A ja chętnie obejrzę 31 marca oratorium "Szukając Leara"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.