Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29017 miejsce

Zobacz, kto otrzymał bilety na marcowe spektakle Teatru Studio

Teatr Studio zaprasza Autorów W24 na marcowe spektakle. Wśród propozycji dwie premiery! Tym razem mamy pięć podwójnych zaproszeń na spektakle: "Ćwiczenia z Ionesco", "Szukając Leara", "Mała narracja" i "Przed odejściem w stan spoczynku". Zobaczcie, kto dostał bilety na spektakle.

Oto propozycje Teatru Studio:

16 i 18 marca - "Ćwiczenia z Ionesco"
Bilety za recenzję!

16 marca - Piotr Jaguś
18 marca - Kacper Kusiński

19 marca - "Mała narracja"

Katarzyna Węsierska

Zgłoszenia na powyższe spektakle przyjmowaliśmy do 10 marca, do godziny 10.

30 marca - "Przed odejściem w stan spoczynku"
Ewa Masny

31 marca - "Szukając Leara - oratorium"
Bilety za recenzję
Katarzyna Zielińska

Uwaga: Odbiór biletów w dniu spektaklu, najpóźniej godzinę przed spektaklem!
Ćwiczenia z Ionesco - "Ćwiczenia z Ionesco" to kilka etiud, z których każda odwołuje się do fragmentów innej sztuki autora. Są tu etiudy oparte na tekście, są też oparte na milczeniu i samym ruchu oraz etiudy będące połączeniem tekstu, ruchu i obrazu. Reżyseria spektaklu - Grzegorz Bral.

Szukając Leara - autorski projekt Grzegorza Brala i Teatru Pieśń Kozła we współpracy z aktorami Teatru Studio. Jest to kolejny krok na drodze poszukiwań "narodzin tragedii z ducha muzyki". Tym razem tragedia Szekspira będzie budowana w formie oratorium wokalnego. Praca nad spektaklem rozpisana jest na etapy. Premiera odbędzie się z sezonie artystycznym 2012/2013. Marcowe pokazy będą pierwszym sygnałem i podzieleniem się z widzami nowym materiałem muzycznym przygotowywanym do tego projektu. Reżyseria Grzegorz Bral

 / Fot. Mat.prasowe Teatru Studio"Mała narracja" - Jesienią 2006 roku okazało się, że dziadek Wojtka Ziemilskiego, zasłużony wrocławianin hrabia Wojciech Dzieduszycki, przez wiele lat współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Rodzina do dziś nie otrząsnęła się z tej wiadomości i próbuje dociec prawdy. Wojtek odpowiedział na tę sytuację inscenizacją w formie wykładu, łączącą osobistą opowieść, fakty historyczne, choreografię współczesną, wreszcie wielkie i małe narracje. Jego spektakl jest próbą skonfrontowania artystycznych wyborów artysty z historią, na którą nie miał żadnego wpływu.

O spektaklu-wykładzie Mała Narracja, pokazywanym dotychczas w wersji work-in-progress na wrocławskim festiwalu Zero Budget Festival oraz w ramach wykładów Nowego Teatru, napisano: „Rzadko kiedy zdarza się oglądać dzieło sztuki jednocześnie precyzyjnie, po mistrzowsku pomyślane i wykonane, a przy tym emocjonalne i osobiste.” (Jolanta Nabiałek, „Teatralia”, Wrocław, listopad 2009)

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Wojtek Ziemilski

Czytaj wywiad z Wojtkiem Ziemilskim

Przed odejściem w stan spoczynku / Fot. Mat.prasowe Teatru Studio"Przed odejściem w stan spoczynku. Komedia o duszy niemieckiej" – takim podtytułem opatrzył tę sztukę autor. Komedia? O upiorach nazizmu? Zjadliwość i demaskatorska pasja pozwala Bernhardowi – bogowi austriackiego teatru – obnażyć przedziwne mechanizmy, w jakie wyposażona jest do dziś psychika uwikłanego w ponurą przeszłość mieszczucha."Ta, być może najlepsza ze sztuk Bernharda, jest również „portretem rodzinnym we wnętrzu”. Relacje pomiędzy bohaterami nie są pozbawione komplikacji i perwersji. Mają również pewien wymiar symboliczny: ich modele i trwające latami współżycie to podskórny układ sił w społeczeństwie, jak je widzi i opisuje autor. To teatr, gdzie gra się role, zamienia kostiumy i maski. To komedia, która nie chce się zakończyć...

"Przed odejściem w stan spoczynku. Komedia o duszy niemieckiej"
Thomasa Bernharda, w przekładzie Danuty Żmij-Zielińskiej
Reżyseria: Michał Kotański
Występują: Ewa Dałkowska, Agnieszka Roszkowska, Mirosław Zbrojewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Dziękuję bardzo za przyznanie mi biletu. Postaram się napisać jak najlepszą recenzję. Nie mogę się doczekać.
Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybiorę się na "Szukając Leara - oratorium". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy spektakl :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam.Z chęcią obejrzę "Ćwiczenia z Ionesco" 18 marca, aby potem zrecenzować to przedstawienie na łamach portalu Wiadomości24. Popieram tego typu akcje. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zainteresowana obejrzeniem spektaklu "Szukając Leara - oratorium", 31 marca br.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Idgie
  • Idgie
  • 03.03.2011 19:11

Dlaczego poniższe komentarze są negatywnie oceniane? Przecież nie mają żadnej specjalnej treści, żadnych emocji, pozytywnych czy negatywnych... Nic szczególnego, lecz widać sprawiają komuś "ból"... (?!?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę o Ćwiczenia z Ionesco na 18 marca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ćwiczenia z Ionesco" 16 marca poproszę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie jeśli jest taka możliwość: 30 marca - "Przed odejściem w stan spoczynku". Może tym razem nie odwołają spektaklu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.03.2011 07:22

A ja chętnie obejrzę 31 marca oratorium "Szukając Leara"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.