Zobacz kuriozalną bramkę. Gol z 70 metrów w meczu Znicza Pruszków z MKS Kluczbork

Kuriozalny gol padł w 90. minucie meczu pomiędzy Zniczem Pruszków a MKS Kluczbork. Obrońca gospodarzy wybijając piłkę jak najdalej od własnego pola karnego, trafił z 70 metrów do bramki przeciwnika.

Norbert Jędrzejczyk zdobył gol życia, a swoim strzałem ustalił wynik meczu na 2:0. Fatalny błąd popełnił bramkarz gości, Krzysztof Stodoła, który podobnie jak Tomasz Kuszczak w meczu z Kolumbią, wyszedł z bramki i zlekceważył piłkę lecącą w jej kierunku.

W pierwszej połowie przez długi czas zawodnicy Znicza nie potrafili przebić się przez obronę gości. Pierwszego gola w 45. minucie zdobył z rzutu karnego Paweł Kaczmarek. W drugiej połowie coraz pewniej atakowali goście, Znicz zmuszony był do obrony. W 90. minucie goście prowadzili akcję na połowie Znicza, ale stracili piłkę. Bez przyjmowania od razu wybił ją Jędrzejczak. Piłka poleciała w kierunku bramki rywali, bramkarz Kluczborka wyszedł zbyt daleko, źle obliczył lot piłki i został przelobowany. Drużyna z Pruszkowa mogła cieszyć się z drugiego gola.
- Gol Norberta był sporym zaskoczeniem - powiedział "Polska The Times" trener Znicza, Artur Kalinowski. - Cały czas Kluczbork naciskał na nas, bo dążyli do wyrównania. Norbert uprzedził zawodnika rywali i wybił piłkę jak najdalej od własnej bramki. Futbolówka odbiła się od mokrej trawy i jakimś cudem przeleciała nad bramkarzem Kluczborka. Nikt się tego nie spodziewał - dodał.