Facebook Google+ Twitter

Zobacz listę zgłoszonych do konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-07 22:28

Zakończył się pierwszy etap organizowanego przez Konkursu Na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2009, którego celem jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki dla dzieci w wieku 5-8 lat.

 / Fot. Empik.comSpośród ponad 100 tytułów zgłoszonych przez wydawców, jury dokona teraz wyboru 10. najlepszych książek a nominacje ocenią bezpośrednio czytelnicy (rodzice i dzieci) w głosowaniu internetowym, które wystartuje 23 kwietnia i potrwa do 15 maja. Pozycja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2009. ogłosi wyniki Konkursu 22 maja podczas 55. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Konkurs jest novum na polskim rynku nie tylko ze względu na formułę głosowania, ale także na szeroki zakres kategorii książek, które mogą brać w nim udział. Wydawcy mogli zgłaszać do Nagrody „Przecinek i kropka” nie tylko formy literackie (bajka, baśń, opowiadanie, zbiór wierszy), ale również poradniki i książki edukacyjne kierowane do dzieci w wieku 5-8 lat (z Konkursu wyłączone są podręczniki szkolne i słowniki. W wyścigu o tytuł Najlepszej Książki Dla Dzieci „Przecinek i kropka” 2009 mogą brać udział wyłącznie publikacje, które ukazały się na polskim rynku po raz pierwszy (właśnie w 2009 roku).

Zgłoszenia do nagrody mogły również dotyczyć nowych/premierowych tłumaczeń książek, które były już wcześniej obecne na rynku wydawniczym bądź utworów ukazujących się w nowej szacie graficznej. Z książek nadesłanych do 28 lutego jury konkursu (w składzie: Dorota Koman – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor promocji Międzynarodowych Targów Książki, prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, Ewa Gruda – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, Ewa Świerżewska - krytyk literatury dziecięcej, tłumacz, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl oraz dr Aleksandra Piotrowska - psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) nominuje 10 najlepszych książek.

Przy ich wyborze ocenia między innymi: zgodność treści książki z wiekiem czytelników (5–8 lat), pozytywny wpływ książki na kształtowanie osobowości dziecka, jego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny; interesujący dziecko temat, rozwijający jego wyobraźnię i wrażliwość, skłaniający do myślenia, budujący pozytywny stosunek do świata i ułatwiający jego zrozumienie; wartość literacką książki, opracowanie redakcyjne książki oraz walory edytorskie. Nominacje do Nagrody „Przecinek i kropka” zostaną ogłoszone podczas Międzynarodowego Dnia Książki – 23 kwietnia 2010 roku. Wyboru najlepszej książki dla dzieci spośród 10 nominowanych tytułów dokonają czytelnicy (rodzice oraz dzieci) w drodze głosowania (23 kwietnia-15 maja) poprzez stronę i stronę www.przecinekikropka.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.