Facebook Google+ Twitter

Zobacz powrót wiślackiej legendy!

Już w sobotę na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie dojdzie do wyjątkowego wydarzenia.

Jak informuje prezes Wisły Kraków, Bogdan Basałaj w ramach akcji „Powrót Legend na stadion Wisły” utworzono Kapitułę, która po kilku spotkaniach ustaliła kolejność powracania legend na boisko. Pierwszą osobą będzie Henryk Reyman.

- Jego kandydatura została jednomyślnie przyjęta jako Legendy klubu, która powinna zostać uhonorowana jako pierwsza. W sobotę chcemy, aby symbolicznie – przez wciągnięcie pod dach koszulki z jego nazwiskiem - powrócił on na nasz stadion – zdradza prezes. Henryk Reyman w koszulce z białą gwiazdą / Fot. Fot. wisla.krakow.pl

Sama koszulka ma wymiary 4 na 4 metry. Co ciekawe, na samym stadionie rozwieszone będą wielkie plakaty z wizerunkiem Reymana, a prezes klubu, Bogdan Basałaj, wręczy pamiątkową koszulkę potomkowi zawodnika, druga zostanie przekazana do przyszłego muzeum klubowego.

Henryk Reyman nie jest przypadkowym wyborem na pierwszą z legend Wisły. Był on przecież wspaniałym zawodnikiem oraz wzorem do naśladowania w życiu codziennym, patriotą.

- Każdy z nas potrzebuje wzorców, każdy chce dążyć do jakichś ideałów. Jeśli mamy tak wybitnego piłkarza, który dawał z siebie wszystko, żeby grać w Wiśle, to trzeba wykorzystywać jego postać. To jest wzór dla piłkarzy i kibiców. Historia naszego klubu, jego legenda to nasza siła, a sentencja Reymana to motto przewodnie zarówno dla piłkarzy, pozostałych pracowników klubu i naszych kibiców” – podkreśla Basałaj.

Czytaj także -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.