Facebook Google+ Twitter

Zobacz samolot, w którym przyszli astronauci doświadczają zerowej grawitacji (wideo)

Ił-76 MDK, samolot używany do treningów w stanie nieważkości jest jest jedną z atrakcji 12. Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego w mieście Żukowski pod Moskwą.

 / Fot. By bomberpilot (DSC_3932  Uploaded by High Contrast) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJedną z atrakcji prezentowanych na międzynarodowych targach wojskowych i kosmicznych pod Moskwą MAKS-2015 jest Ił-76 MDK, samolot służący kosmonautom do treningów przy zerowej grawitacji. Podczas kontrolowanego opadania, pasażerowie samolotu mogą zaznać nieważkości i poczuć się niczym na międzynarodowej stacji kosmicznej.

W mieście Żukowski, 40 km na południowy wschód od Moskwy, rozpoczął się 12. Międzynarodowy Salon Lotniczy i Kosmiczny MAKS-2015. W tym roku w targach udział bierze 760 wystawców z 25 krajów, w tym USA, Niemiec, Francji, Czech, Chin i Iranu.

Prezentowanych jest około 180 samolotów, śmigłowców i innych aparatów latających. Do lotów demonstracyjnych zgłoszono 81 maszyn.

RUPTLY/x-news

Zobacz także: Air Show w Radomiu. 100 tys. widzów oglądało 250 samolotów i śmigłowców (zdjęcia)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.