Facebook Google+ Twitter

Zobacz trasy Skandia Maraton Lang Team

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-13 19:30

Trasa, miejsca, odległości - dowiedz się wszystkiego o trasach tegorocznego Skandia MTB Maraton 2009.

Więcej informacji na http://www.skandiamaraton.pl/Bielawa

Bielawa - mapa / Fot. Lang TeamTrasa maratonu prowadzi w 90 proc. po Górach Sowich. Trasa przebiega głównie drogami leśnymi ale są też długie fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Trasa dystansu Mini jest łatwa, z jednym długim podjazdem i podobnej długości zjazdem. Trasa dystansów Bielawa - legenda / Fot. Lang TeamMedio i Grand Fondo prowadzi na drugi co do wielkości szczyt Gór Sowich - „Kalenicę”. Ostatnie kilometry podjazdu są dosyć trudne technicznie, dużo luźnych kamieni i korzeni. Zjazdy w większości szerokimi drogami ale szybkie i należy uważać aby nie wypaść z trasy gdyż w bezpośredniej bliskości dróg mogą występować strome zbocza. Dojazd do mety dla każdego dystansu po pętlach na Łysej Górze.

Nałęczów

Nałęczów / Fot. Lang TeamTrasa bardzo malownicza, przebiegająca w połowie po Kazimierskim Parku Krajobrazowym - łatwa technicznie. Przebiega głównie drogami szutrowymi, polnym i łąkami, ale są też długie odcinki dróg asfaltowych. Trudność mogą sprawić odcinki gliniaste i lessowe gdzie w razie deszczów nawierzchnia będzie zapychać bieżnik i będzie ślisko. Po za jednym odcinkiem podjazdy krótkie – interwałowe. W Kazimierzu Dolnym ostry podjazd kocimi łbami od Rynku na Starym Mieście, miejsce bardzo szczególne gdzie uczestników dopingować będą setki kibiców. Zjazdy na ogół bezpieczne ale należy zwrócić uwagę:

Nałęczów - legenda / Fot. Lang Team- Zjazd do bufetu przy rozjeździe dystansów (wszystkie dystanse) – zjazd wąwozem po podłożu lessowym i gliniastym, dużo kolein i rozpadlin, w razie deszczów dużo błota i kałuż.

- Zjazd od 25 kilometra do drogi asfaltowej w kierunku Kazimierza Dolnego (dystanse Medio i Grand Fondo) – zjazd wąwozem o dużym nachyleniu po betonowych płytach!
- Zjazd ok. 33 km wąskim wąwozem do miejscowości Wierzchoniów (dystanse Medio i Grand Fondo) – zjazd po opadłych liściach miejscami głęboko zapadają się koła. - Zjazd do miejscowości Wąwolnica (wszystkie dystanse) – zjazd wąwozem lessowym, bardzo ślisko, w razie deszczu niebezpiecznie.

Gdańsk

Gdańsk / Fot. Lang TeamLegenda / Fot. Lang TeamTrasa maratonu prowadzi w całości po „Trójmiejskim Parku Krajobrazowym” w pięknych bukowych i sosnowych lasach. Trasa przebiega w 90% drogami i ścieżkami leśnymi ale są też fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Dystans Mini łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trasa dystansów Medio i Grand Fondo - prowadzi po wielu morenowych wzgórzach gdzie będzie trzeba się mocno zmęczyć na interwałowych podjazdach. Zjazdy fragmentami dosyć trudne technicznie ale krótkie. Na trasie w początkowym fragmencie mogą wystąpić spore ilości błota, również pewnym utrudnieniem mogą być duże ilości liści zasłaniających powierzchnię dróg.

Olsztyn

Olsztyn - mapa / Fot. Lang TeamOlsztyn / Fot. Lang TeamTrasa maratonu prowadzi w całości w Lesie Miejskim; przebiega w 90 proc. drogami i ścieżkami leśnymi ale są też fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Teren prawie płaski Dystans Mini łatwy, bez trudnych podjazdów i zajazdów. Trasa dystansów Medio i Grand Fondo na tej samej rundzie 30 km powtarzanej dwu i trzykrotnie. Trasa nie trudna technicznie ale na pewno szybka .w czasie opadów trudnością
dodatkową mogą być błota na niektórych odcinkach.

Kwidzyn

Kwidzyn / Fot. Lang TeamLegenda Kwidzyn / Fot. Lang TeamTrasa maratonu prowadzi w 80 proc. głównie drogami leśnymi ale są też fragmenty asfaltu, szutry i polne drogi. Trasy poszczególnych dystansów prowadzą traktami i drogami leśnymi; niedługie podjazdy i zjazdy są miejscami dosyć trudne technicznie, szczególnie odcinek przebiegający wzdłuż rzeki Liwa. W czasie opadów deszczu na trasie w różnych miejscach mogą wystąpić spore ilości błota, również pewnym utrudnieniem mogą być duże ilości liści zasłaniających powierzchnię dróg.
Atrakcją a zarazem niebezpiecznym miejscem będzie przejazd przez dziki drewniany mostek na rzece Liwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.