Facebook Google+ Twitter

Zobacz wernisaż "Ikona w sztuce XX wieku"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2009-10-06 13:07

Dzisiaj w Krakowie w „Krypcie u Pijarów” o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Ikona w sztuce XX wieku". Uświetni ją spotkanie ze znaną historyczką sztuki Renatą Rogozińską, która zaprezentuje swoją książkę „Ikona w sztuce XX wieku”.

 / Fot. Okładka książki "Ikona w sztuce XX wieku" Na wystawie "Ikona w sztuce XX wieku" swoje prace zaprezentują: Zbigniew Bajek, Andrzej Bednarczyk, Stanisław Białogłowicz, Ignacy Czwartos, Witold Damasiewicz, Jacek Damasiewicz, Andrzej Desperak, Magdalena Daniec, Jacek Dłużewski, Kazimierz Głaz, Krzysztof Klimek, Aldona Mickiewicz, Eugeniusz Mucha, Romuald Oramus, Władysław Podrazik, Jacek Rykała, Tadeusz Gustaw Wiktor.

Wernisaż uświetni spotkanie ze znaną historyk sztuki Renatą Rogozińską, która zaprezentuje swoją książkę „Ikona w sztuce XX wieku”. Książka ta pozwoli dokładniej zrozumieć fenomen ikony w przestrzeni sztuki chrześcijańskiej. Chociaż ikona jest obecna w sztuce polskiej i światowej, nie doczekała się do tej pory systematycznego omówienia. Doskonałe opracowanie Renaty Rogozińskiej jest więc takim pierwszym w świecie. Książkę uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny (CD) z reprodukcjami omawianych prac.

Na wernisaż oraz na spotkanie autorskie będzie można przyjść dzisiaj (o godz. 17.30 wernisaż a o 18 spotkanie autorskie do "Krypty u Pijarów").

Wystawa będzie czynna do 24 października (wtorek–sobota w godz.13.00 –17.00)


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kasiu, ale wystawa trwa do 24 pażdziernika, możesz więc wdepnąć innego dnia. Ja miałam tu być dzisiaj ale nistety nie dotrę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.