Facebook Google+ Twitter

Zobacz wyniki II tury wyborów we wszystkich miastach. Dane PKW

Państwowa Komisja Wyborcza zliczyła już pełne wyniki II tury niemal w każdym mieście. Prezydentem Krakowa został Jacek Majchrowski, Poznania - Ryszard Grobelny, Łodzi - Hanna Zdanowska, Olsztyna - Piotr Grzymowicz, Bydgoszczy - Rafał Bruski. Zobacz wyniki w pozostałych miastach.

Ubiegający o fotel prezydenta Krakowa, przegrany kandydat Platformy Obywatelskiej, Stanisław Kracik. / Fot. Stanisław Rozpędzik/PAPPonowne głosowanie było niezbędne w miastach i gminach, gdzie jeden z kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc. głosów. W I turze wybierano 2 479 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z czego sukces odniosło 1 741 kandydatów. Wymaganego do zwycięstwa progu nie udało się osiągnąć 738 politykom. Dogrywki odbędą się w takich miastach jak Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Częstochowa, Gliwice, Lublin, Olsztyn, Opole, Radom czy Sopot.

W Krakowie zacięty pojedynek obecnego prezydenta, bezpartyjnego Jacka Majchrowskiego oraz kandydata PO Stanisława Kracika zakończył się zwycięstwem tego pierwszego. Majchrowski zdobył 59,5 proc. głosów, Stanisław Kracik 40,5. W I turze wyborów Majchrowski zdobył 40,78 proc. głosów, a Kracik 33,69 proc.

Druga tura wyborów w Krakowie

Czytaj także: Wybory samorządowe. Jacek Majchrowski ponownie prezydentem Krakowa

W Łodzi walczyli kandydaci SLD i PO. Hanna Zdanowska z Platformy zdobyła 60,8 proc. głosów. Dariusz Joński 39,2 proc. W pierwszej turze osiągnęła 34,04 proc. głosów, a Dariusz Joński 24,01 proc.

Druga tura wyborów w Łodzi

II tura wyborów w Łodzi. Zdanowska wygrała

Niezwykle wyrównany bój o Lublin toczyli kandydaci PO i PiS. W II turze zdecydowanie wygrał Krzysztof Żuk, który zdobył 54 proc. Henryk Sprawka z PiS - 46 proc.

W pierwszej turze minimalnie lepszy był przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Lech Sprawka, który osiągnął wynik 31,87 proc. Krzysztof Żuk z Platformy zdobył 31,15 proc. głosów wyborców.

Druga tura wyborów w Krakowie

Druga tura wyborów w Lublinie

W Poznaniu wygrywa Ryszard Grobelny zdobywając 68,74 proc. głosów. 31,26 proc. zdobył Grzegorz Ganowicz.

Bardzo blisko zwycięstwa w pierwszej turze był bezpartyjny Ryszard Grobelny, na którego zagłosowało 49,52 proc. wyborców. Jego rywalem w "dogrywce" będzie kandydat PO Grzegorz Ganowicz, który zdobył zaufanie 21,53 proc. głosujących.

Druga tura wyborów w Poznaniu

Czytaj także: Wybory samorządowe. Prezydentem Poznania został Grobelny

W Bydgoszczy wygrał Rafał Bruski zdobywając 58 proc. głosów. Konstanty Dombrowicz osiągnął wynik na poziomie 42 proc.

W I turze Rafał Bruski z Platformy osiągnął wynik 43,28 proc. głosów, a Konstanty Dombrowicz 29,99 proc.

Druga tura wyborów w Bydgoszczy

W Olsztynie Pierwsze, sondażowe wyniki niedzielnego głosowania wskazują, że prowadzi Grzymowicz. W niedzielę, 5 grudnia niezależny kandydat - Czesław Małkowski zmierzył się w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Olsztyna z Piotrem Grzymowiczem, także niezrzeszonym, ale popieranym przez PSL.

Równie zacięty był pojedynek dwóch bezpartyjnych kandydatów w I turze. Na Czesława Małkowskiego zagłosowało 38,66 proc. wyborców, a na Piotra Grzymowicza 36,32 proc.

Druga tura wyborów w Olsztynie

Czytaj także: Pierwsze wyniki w Olsztynie. Grzymowicz wygrał wybory

O Opole walczyli Ryszard Zembaczyński z PO, ubiegający się o reelekcję oraz Tomasz Garbowski z SLD. Jak podaje www.opole.gazeta.pl, prezydentem miasta ponownie został Zembaczyński, który zdobył 57,5 proc. głosów. Na Tomasza Garbowskiego głosowało 42,4 proc. mieszkańców.

W I turze Ryszard Zembaczyński z Platformy przekonał do siebie 43,15 proc. wyborców, a Tomasz Garbowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej 21,13 proc.

Druga tura wyborów w Opolu

W Szczecinie głosy rozłożyły się bardzo równo i w drugiej turze wezmą udział kandydaci, którzy cieszyli się stosunkowo niewielkim poparciem. Bezpartyjny Piotr Krzystek osiągnął wynik 26,55 proc., a na przedstawiciela PO Arkadiusza Litwińskiego zagłosowało 21,25 proc. szczecinian.

Druga tura wyborów w Szczecinie

Czytaj także: Krzystek prezydentem miasta

W Częstochowie, w drugiej turze wyborów Krzysztof Matyjaszczyk z SLD zmierzył się z kandydatką Platformy Obywatelskiej Izabelą Leszczyną. Według pierwszych sondaży wygrał Matyjaszczyk, otrzymując 72,2 proc. głosów. Na Izabelę Leszczynę głosowało 27,7 proc. mieszkańców. Frekwencja była niska. O godz. 19 wynosiła 22 proc.

Druga tura wyborów w Częstochowie

W Gliwicach, w pierwszej turze z dużą przewagą zwyciężył bezpartyjny Zygmunt Frankiewicz, który zgromadził 47,62 proc. głosów. Dużą stratę będzie próbował odrobić kandydat PO Zbigniew Wygoda, który przekonał do siebie 16,87 proc. wyborców.

Druga tura wyborów w Gliwicach

W Radomiu zarysowała się znaczna przewaga Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat PiSu Andrzej Kosztowniak zdobył, aż 47,14 proc. głosów, a przedstawiciel Platformy Obywatelskiej Piotr Szprendałowicz tylko 18,13 proc.

Druga tura wyborów w Radomiu

W Sopocie I turę wyborów zdominowali dwaj bezpartyjni kandydaci, którzy podzielili miasto na dwie połowy. Jacek Karnowski osiągnął świetny wynik 42,50 proc. głosów, a Wojciech Fułek był minimalnie gorszy z 42,39 proc. Druga tura w Sopocie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Druga tura wyborów w Sopocie

Zobacz dalej: Sieradz, Wałbrzych, Bytom, Rybnik...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

werol
  • werol
  • 06.12.2010 07:08

Nie mogę się doczekać konferencji Błaszczaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydowanie prowadzi dotychczasowy Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński. Podliczono oddane głosy w 37 na 40 obwodów wyborczych. Jarosław Wilczyński otrzymał 10 170 głosów, podczas gdy jego rywal, Jan Szostak - 4064. Frekwencja na godz. 19.00 wyniosła trochę ponad 23 %.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I w Bytomiu ubiegający się o reelekcję Piotr Koj z Damianem Bartylą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto nie głosuje, ten nie powinien narzekać" - tak powiada przewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Jerzy Buzek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.