Facebook Google+ Twitter

Zobacz wystawę "Powstanie w kolorze" [Zdjęcia]

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-08-03 19:28

W ramach obchodów 70. rocznicy powstania warszawskiego Białołęcki Ośrodek Kultury zorganizował wystawę "Powstanie w kolorze". Widzimy tu kadry z filmu "Powstanie Warszawskie", który zmontowano w całości z materiałów dokumentalnych.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Ewa Krzysiak
Fot. Ewa Krzysiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Nie pomyliłem. A jeśli to pani przeszkadza - sorry. Pamieć o tych którzy cierpieli choć nie zginęło jest ważna. Wiem że mój ojciec wysyłał pieniądze na odbudowę stolicy spalonej przez hitlerowców i dzięki temu można robić w Warszawie uroczystości rocznicowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, zupełnie nie wiem o czym pan pisze odnośnie zdjęć i komentarzy. Pomylił pan materiały. Resztę rozumiem, bo odnosi się do tematu galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To smutne że ktoś mi życzy aby zdjęcie Grobu Mojego SP Ojca wylądowało w redakcyjnym śmietniku! Toż musiałbym tam dać wiele moich filmów gdybym słuchał takich obelg< ta komentatorka ewidentnie obraża uczucia i dobra osobiste nie znanych sobie i niczym jej nie zagrażających osób. Czy taki ma być poziom dyskusji?
Wracając de meritum rocznicy Powstania Warszawskiego - to już 70 rocznica o podchodzi pokolenie powstańców warszawskich ( może żyją tzw. dzieci powstania, harcerze) wiec każdfy materiał wspomnieniowy jest ważny i może dla wielu świadków ostatni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musiało tak być. Zawyżanie wieku było częste wiem z relacji ojca który miał 14 lat w 1944 roku! Kopał np. okopy itp. Niestety jak zdjęcie Jego mogiły wykonane przez mojego Kolegę znalazło się w W24 jako fakt pamięci o nim nie mniej ważnej jak o tych co zginęli w Powstaniu Warszawskim zostałem znieważony przez nie znana mi osobiście komentatorkę tego portalu. Nie ma nic świętego?
Pamieć o zmarłych powinna być święta i należy im oddać publicznie hołd niezależnie od tego czy zginęli w powstaniu czy przetrwali wojnę. Dla mnie ważni są i Ci i Ci> cześć ich pamięci a niesława dla tych którzy tego nie uznają, nie rozumieją i nie szanują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wiem, to broń do ręki mogli dostać ci co mieli 18 lat, ale często ochotnicy zawyżali swój wiek, by walczyć z okupantem tak jak starsi koledzy, jak dorośli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oni w większosci byli bardzo młodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cenna inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film "Powstanie Warszawskie" opowiada wydarzenia z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu „prawdziwej” wojny.

Więcej na http://powstaniewarszawskiefilm.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.