Facebook Google+ Twitter

Zobacz zapowiedź filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauzego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-11 11:48

W sieci można obejrzeć pierwszą zapowiedź filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze. Jego premiera zapowiedziana jest na dzień przyszłorocznej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. print screen / youtube.plBohaterką filmu będzie młoda dziennikarka Ewa, która nie wierzy w wersje podawane przez media i postanawia szukać prawdy na własną rękę. Analizuje przebieg prezydentury Lecha Kaczyńskiego, łącznie z jego wyprawą do Gruzji, podczas której, jak czytamy na stronie Fundacji Smoleńsk 2010 "powstrzymał rosyjską inwazję na ten wolny kraj i ocalił honor Europy". Podstawą scenariusza mają być fakty ustalone przez Zespół parlamentarny ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 Antoniego Macierewicza.

Twórcą materiału promocyjnego film jest Fundacja Smoleńsk 2010. Padają w nim pytania: "czy uda się pokonać zmowę milczenia?", "czy starczy odwagi, by pokonać kłamstwo?". Jaką prawdę pokażą twórcy filmu, przekonamy się 10.04.2014 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Telewizja Trwam będzie zbierała na film , na stocznie też zbierali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film robią [ i grają ] ludzie związani z PiS-em . Będzie to propaganda teorii Maciarewicza .
Ostatnia propozycja aby spotkali się eksperci komisji Millera z ekspertami Maciarewicza nie uzyskał akceptacji tego drugiego .
Komisja Maciarewicza opiera się na symulacjach komputerowych , nikt z ekspertów nie był w Smoleńsku . To jak można robić film ? Film przybliżający prawdę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Nie było moją intencją porównywanie "Smoleńska" z "Pokłosiem". Boli mnie jedynie to, że oba te filmy traktowane są niemal jak filmy dokumentalne, wyrocznie, w kórych poznamy prawdę. Już teraz można przecież podejrzewać, że "fakty" jakie przedstawi Krauze będą mniej więcej tej samej wagi, co "wartość historyczna" filmu Pasikowskiego.

Film, jeśli nie jest filmem historycznym czy dokumentalnym, ma bawić. Nie wiem, czy "Smoleńsk" może coś udowodnić, na pewno moż przedstawić alternatywną - jedną z możliwych - wersję wydarzeń z 10 kwietnia. Czy to będzie prawda? Nie wiem. Wiem jednak, że niezależnie od tego co stworzy Krauze, zabawa będzie przednia. Tyle tylko, że niekoniecznie w kinie i niekoniecznie dla wszystkich :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2013 13:14

Tomku, przyrównanie "Smoleńska" do "Pokłosia" jest - moim zdaniem - nietrafione :)

A Titanic pokazywał fikcyjnych bohaterów, ale prawdziwe zdarzenia. A "Smoleńsk" ma (prawdopodobnie) udowodnić tezy z raportu Macierewicza. Tego o mgle, brzozie, zamachu itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jaką prawdę pokażą twórcy filmu, przekonamy się 10.04.2014 roku."
Takie właśnie podejście do rodzimej kinematografii sprawia, że wokół filmów jak "Smoleńsk" czy "Pokłosie" robi się wiele niepotrzebnego zamieszania lub wybucha awantura. Musimy pamiętać, że film to rodzaj sztuki. Sztuka natomiast nie musi przestawiać prawdy, pokazywać rzeczywistości. Film ten traktować należy nie jako manifest polityczny, ale jak zwyczajny film fabularny, osadzony w realiach współczesnej Europy, po części tylko oparty na faktach. Na pokładzie Tytanika nigdy nie było Jacka i Rose, choć to ich historią opowiedziana została w filmie Camerona tragedia słynnego transatlantyka. Nikt do okupowanej przez Niemców Polski nie zrzuciłby w jednej grupie, jako cichociemnych, dwóch braci i ojca, bo byłoby to zaprzeczeniem podstaw działalności konspiracyjnej, ale tak właśnie przedstawiono losy bohaterów "Czasu Honoru". Dziś serial ten niesłusznie nosi miano "historycznego"...

Tak czy inaczej na "Smoleńsk" pewnie się wybiorę, żeby zobaczyć film, nie czyjąś wersję prawdy. W USA co chwilę kręcą filmy, w których taki to a taki senator, prezydent czy kongresmen zleca czyjeś zabójstwo lub współpracuje z mafią. Gdyby każdy z tych filmów Amerykanie brali na poważnie, to za oceanem trwałaby nieustannie kryzys polityczny. Na szcęście Amerykanie nie mieszają filmowej fikcji do realnej polityki. Dlaczego tak nie może być w Polsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.