Facebook Google+ Twitter

Zobacz zdjęcia roku 2009, wykonane przez Autorów Wiadomości24.pl

Współautorzy: Marcin Iwan P S Ewelina Jońska Paweł Majchrzak

Panie i panowie! Zawodowcy oraz zwykli pstrykacze. Ja już wiem, a teraz i pora na Was. Ogłaszam oficjalnie, że pierwszy konkurs na najlepsze zdjęcie w serwisie Wiadomości24.pl, "The Best Photo 2009", został zakończony. Oto zwycięzcy!

W grudniu wpadłem na pomysł, aby osoby zajmujące się fotografią i publikujące swoje prace na łamach Wiadomości24.pl stanęły do walki w konkursie na najlepsze zdjęcie 2009 roku.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie. Kategoria pierwsza to tzw. lustrzanki. Tu swoje prace mogli zgłaszać wszyscy, którzy do tworzenia swoich fotorelacji używają aparatów profesjonalnych. Kategoria druga dotyczyła tych, którzy do fotografowania używają aparatów kompaktowych. I od zwycięzcy w tej drugiej konkurencji zaczniemy podawanie wyników.

Aparaty kompaktowe

 / Fot. Paweł Majchrzak- Zdjęć robię niewiele, częściej piszę - stwierdził w korespondencji ze mną autor zwycięskiej fotografii w tej kategorii - Paweł Majchrzak. Jego praca przysłana na konkurs to jednak absolutne mistrzostwo.

Warto także przytoczyć opinię jednego z jurorów, Darka Maleszy, który pomagał mi wybrać najlepsze prace: "Pięknie zatrzymany czas. Zdjęcie posiadające historię. Fotografia z duszą".

Na szczególne wyróżnienie zasługuje także praca Eweliny Jońskiej.  / Fot. Ewelina Jońska
Rower, który jest na zdjęciu, tworzy kontrast w zestawieniu z nowoczesnym tramwajem i pozwala nam snuć domysły - co stało się z właścicielem jednośladu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.01.2010 17:21

Nie chcę obrażać autorów zdjęć, ale nie są to fotografie, którymi nie wiadomo jak należy się chwalić. Jeżeli takie prace mają świadczyć o poziomie reporterki na wiadomosciach24.pl to nie jest z tym poziomem najlepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak się składa, że inf. o konkursie nie przeczytałam, a trochę zdjęć w 2009 zamieściłam. Niektóre komuś tam się spodobały... link
Żalu nie mam, za fotoreportera się nie uważam. Pomysłodawcy gratuluję, że się chciało. Następnym razem organizacyjnie na pewno będzie lepiej. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak napisał Zdzisław, wszyscy z fotografujących do... zasługują na nagrody.
Nie załapałem się do konkursu. Moje gapowe. :(
Gratuluję zwycięzcom bez zazdrości :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, że ja nie bronię wygranych. Mi nie zależało na jakiejkolwiek wygranej czy tez wyróżnieniu (jak zwał tak zwał, nie o to chodzi) , bo ja tak po prostu sobie wysłalam zdjęcie. Uważłam że jeśli należę do tej społeczności to mogę uczestniczyć w takich akcjach, bo co mi szkodzi. Jasne że ludzie mają tysiąc razy lepsze zdjęcia, tylko czemu nie chciało im się kliknąć i ich zgłosić, a teraz mają pretensje do Mateusza, o to mi tylko chodzi. Nie jestem fotografem i nie biję się o pierwsze miejsca w fotografii. Tylko czemu mówicie jaki to słaby poziom prac, a swoich nie zgłosiliście by był on wyższy? Czekam na konkurs, który ty Robercie ogłosisz:) Nie mówię tego złośliwe, tylko chciałam byś zrozumiał mój punkt widzenia. Krytykować jest łatwo, tylko trzeba się zastanowić kogo i za co się krytykuje, bo można urazić niewinne osoby. I np.ja poczułam się urażona, gdyż ludziom nie chciało się zgłosić, a teraz tylko teksty "jaki to słaby poziom"i obrywa się małej gromadce, która wzięłą udział w akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ewelina

Nie będę się z Tobą sprzeczał, ale zdjęcia które "wygrały" nie trzymają takiego poziomu jak powinno być w takim "konkursie". Oczywiście pięknie gratuluję tym których uznano, wszak ja bym zrobił nowy konkurs ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.01.2010 20:20

Gratuluję odważnym! No i nagrodzonym jednocześnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od 12stego grudnia jest czas świąteczny? Pierwsze słyszę. Czasu było wystarczająco dużo i ja nie widzę usprawiedliwienia dla osób krytykujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No bo łatwiej jest krytykować. Trudniej jest samemu zrobić temu się krytykuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateusz ogłosił konkurs 12 grudnia. Ogłoszenie przeczytało 5555 osób. Chętni mieli ponad dwa tygodnie nie zrobienie JEDNEGO zdjęcia, w tym 12 dni PRZED świętami. W tym samym czasie codziennie ukazywały się galerie, czyli ktoś jednak zdjęcia robił...
Nie wiem, czemu ma służyć krytykowanie pomysłodawcy i tych, którym się chciało nacisnąć migawkę i przysłać zdjęcie. Chcecie pokazać Mateuszowi, że nie warto się wychylać z jakąkolwiek fajną inicjatywą? Lepiej życzcie mu powrotu do zdrowia, malkontenci!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale winny jest oczywiście Max ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.