Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22655 miejsce

Zobaczcie mistrzów obiektywu "Fotografii dzikiej przyrody 2014"

Tegoroczne rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Wildlife Photographer of the Year 2014" jest 50. edycją projektu organizowanego przez Natural History Museum w Londynie i BBC Worldlife. Zapraszam na wystawę do Muzeum Górnośląskiego.

1 z 21 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 41 tyś. zdjęć od ponad 4 tyś. fotografów z 90 krajów. fot.Piotr A.Jeleń
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 41 tyś. zdjęć od ponad 4 tyś. fotografów z 90 krajów. fot.Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Pani Basiu! Fotografuje nie tylko wystawy ponad 20 lat a wcześniej fotografowania wystaw uczył mnie niemal tyle samo czasu prawdziwy mistrz fotografii różnego Bogdan Zimowski z Krakowa. Uczył mnie też jak trzeba robic wystawy fotografii tak aby wystawa nie była przeladowana. Pamiętam jak z żalem odrzucałem pod jego wpływem w roku 1984 przepiekne zdjecia z Chin - ludzi, pejzazy, zwierząt. Potem zrobilem sam setki wystaw i swoich i innych autorów, krajów, grup foto, zrobilem tez wystawe autorską z Piotrem Adamczykiem w kryptach kościelnych o pieknie ziemi rodzinnej, tam były zdjecia roslin, zwierząt, obiektów wodnych. On uświadomił mi też nowe rzeczy, co to jest prawdziwa fotografia artystyczna. Ale jednak ten człowiek cieszył się z wystawy ktorą zobaczyło 1000 osób w 2009 roku. Tam były zdjecia Romek w sukniach nad obiektami wodnymi - cykl wygrał wszelkie rankingi portali.
Skromnie jednak powiem że podczas szybkiego fotografowania zapominam czego mnie nauczyli, a podczas biegania po galerii do celów doraźnej reporterki tez nieraz źle skadruję wiszące na ścianie znakomite nieraz prace kolegów. I wtedy jest mi przykro, bo nie mam czasu raz jeszcze pójść do galerii i poprawić. Tak Pani Basiu, aby oceniać coś w dziedzinie fotografii trzeba miec za sobą nie tylko długa drogę ale i świadomośc popelnianych błędów. Myslę że wystawa opisana w powyższej galerii nie została wykonana najlepiej, że zbyt słabej selekcji dokonano, że "Naćkano" mnóstwo prac aby jak najwięcej pokazać kosztem estetyki ekspozycji i komfortu pracy fotoreportera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam Pan sugeruje reportaż: "Chodzi mi o sposob kadrowania przez ana. O ile podoba mi sie foto nr 4 to o reszcie wolałbym milczeć. Wie co to szybki reportaz z wernisażu sam popełnilem sporo błędów z kadrowaniem wiszących na ścianie prac."

"A jak nie jest to wernisaz tylko mozliwośc dłygiego delektowania sie oprawionymi w ramy pracami mam cas na zrobienie prawidłowo skadrowanych zdjęć, poproszenia organizatorów o drabinkę czy chocby krzesełko..." - można się delektować, ale na robienie dokumentacji fotograficznej swojej wystawy czy też zbiorów, to żadne muzeum sobie nie pozwoli. Trochę realiów szanowny Panie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie tylko z przekorny, ale z przekonania powiem , że nie zgadzam się z Panem Wiesławe, powiem więcej, Piotr doskonale zrobił relację z wystawy.
Nic mnie w niej nie razi. aczkowliek chyba bym też nie przyznała pierwszego miejsca akrat niektórym fotografiom, no ale zachwyca mnie zdjęcie zrobione przez 10 latka, oraz zdjęcie błyskawic i piorunów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdzie nie pisalem że pański reportaż jest z wernisażu,a jedynie napomykam że sam robię przede wszystkim zdjecia z wernisażu. A jak nie jest to wernisaz tylko mozliwośc dłygiego delektowania sie oprawionymi w ramy pracami mam cas na zrobienie prawidłowo skadrowanych zdjęć, poproszenia organizatorów o drabinkę czy chocby krzesełko. Na wernisazu za to jest czas na spytanie czy prace nie sa obłozone ograniczeniami w ich skopiowaniu. Dziele się z Panem jedynie swoją refleksja po dziesiątkach tego typu własnego fotografiwania na potrzeby bardzo wielu portali redakcji prasowych. Mam nadzieję że komuś beda przydatne takie uwagi. Niemniej zdj 2 jest zbyt mocno zdeformowane. Osobiście nie pokazywałbym takiego, ale to nie znaczy że Pan ma je usunąć. Ale mnie koli w oko i psuje nastroj oglądania świetnych zdjęć w ramach. Ale za wyjasnienie bardzo Panu dziekuję i wstawiam panu i tak wysoka ocenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomita relacja z wystawy, podpisy uzupełniają fotki. Dzięki za zachętę na odwiedzenie ekspozycji. Nie wszystkie zdjęcia mnie zachwycają, no ale gust ma każdy z nas inny i kolor różowy widzi inaczej ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przede wszystkim nie jest to materiał z wernisażu, a powstał parę dni po nim. Po wtóre, jak Pan zauważył (?) materiał został zrobiony w muzeum, więc wykonuje się go tak, jak pozwala na to eksponujący (wysokość na jakiej zamieszczony jest eksponat, oświetlenie, itp.) W fotoreportażu starałem się przekazać czytelnikowi zaledwie czternaście zbliżeń ze stu wystawionych zdjęć, więc sądzę, że to nie jest przesyt i że czytelnika nie zrażą zdeformowane ramy (jak Pan chwyta kadr obiektywem szerokokątnym na małej przestrzeni?)
Dziwi mnie pytanie "a, co z prawami autorskimi...?", (każde zdjęcie przeze mnie opisane), skoro sam Pan filmuje i fotografuje publiczne imprezy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzi mi o sposob kadrowania przez Pana. O ile podoba mi sie foto nr 1 czy 4 to o reszcie wolałbym milczeć. Wiem co to szybki reportaż z wernisażu. Sam popełnilem sporo błędów z kadrowaniem wiszących na ścianie prac. Ramy obrazu deformują się .... itd itp
W tej chwili jest mi łatwiej bo jednoczęsnie filmuję na wideo i robię slajdy. Pojawia sie problem a co z prawami autorskimi reprodukowanych prac czy zdjęć? Lepej wybrać kilka konkretnych prac niż robic przegląd kilkudziesięciu.
Jak Pan widzi pisze to bijąc się we własne reporterskie piersi.

Kolejny problem jak pokazac reakcje zwiedzająych. Nie każdy reaguje z zadowoleniem. Zwłaszcza gdy na wernisaz przychodzi niewiele osób.
Sama wystawa na pewno ciekawa.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodzi mi o sposob kadrowania przez ana. O ile podoba mi sie foto nr 4 to o reszcie wolałbym milczeć. Wie co to szybki reportaz z wernisażu sam popełnilem sporo błędów z kadrowaniem wiszących na ścianie prac. W chwili jest mi łatwiej bo jednoczęsnie filmuje na wideo i robię slajdy. Pojawia sie problem a co z prawami aytorskimi reprodukowanych prac czy zdjęć. Lepej wybrać kilka konkretnych prac niŻ robic przegląd kilkudzisięciu. Jak Pan widzi pisze to bijąc się we własne reporterskie piersi. Kolejny problem jak pokazac reakcje zwiedzająych. Nie każdy reaguje z zadowoleniem. Zwłaszcza gdy na wernisaz przychodzi niewiele osob.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie każdy powinien mieć własne zdanie, a gdyby tak jeszcze je uzasadnić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety chyba po raz pierwszy mam zdanie całkowicie odmienne od opinii p. Michaluk na temat zaprezentowanej galerii zdjęć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.