Facebook Google+ Twitter

Zobaczcie "Pożegnania" - opowieść o śmierci i radości życia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-19 21:38

"Pożegnania:, w reżyserii Yôjirô Takity, pojawią się w kinach już w najbliższy piątek, 22 stycznia. W 2009 roku film otrzymał Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny"!

 / Fot. mat.prasowe VivartoZdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi (Masahiro Motoki) traci pracę, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wraz z żoną (Ryoko Hirosue) powrócić do rodzinnego miasteczka i tam
poszukać dla siebie nowej pracy i nowego życia. Odpowiada na ogłoszenie zatytułowane "Okuribito” (ang. "Departures") w nadziei na pracę w agencji turystycznej.

Kiedy się jednak okazuje, że jest to praca w domu pogrzebowym, Daigo zostaje tzw. "nokanshi" (osobą, która składa ciało zmarłego do trumny). Choć całe jego otoczenie patrzy raczej niechętnie na nową pracę, Daigo, on odnajduje się w nowej roli strażnika bram życia i śmierci, pośrednika i przewodnika ku zaświatom. Jednocześnie paradoksalnie uczy się odkrywać radość i piękno życia.

Mat. prasowe Vivarto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepsze filmy nieanglojęzyczne trafiają do nas prawie rok po otrzymaniu Oskara. Brawa dla dystrybutorów - więcej "Ciach" i "Randek w Ciemno" poproszę bo mało mi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.