Facebook Google+ Twitter

Zofia Noceti-Klepacka z brązem w windsurfingu!

Cały wyścig trwał niespełna trzydzieści minut. Wybrzeże Weymouth było tłem batalii windsurferek. Walka była zacięta i emocjonująca.

 / Fot. PAP/EPAZofia Noceti-Klepacka dołączyła do Przemka Miarczyńskiego w konkurencji żeglarstwa/windsurfingu na Igrzyskach Olimpijskich. Dołączyła jako kolejna polska medalistka. Oboje żeglarze zdobyli brązowe medale.

Klepacka wystartowała pewnie, po pięciu minutach sytuacja na wodzie zmieniła się. Polka osiągnęła czwarte miejsce omijając drugi znak kursowy i zostawiła w tyle Finkę. Na prowadzeniu aż do trzeciego znaku kursowego znajdowała się Ukrainka, za nią Brytyjka, po niej Hiszpanka. Do osiągnięcia drugiego znaku zawodniczki płynęły równo. Sytuacja zmieniła się kilka minut później.

Trzeci mark był również niekorzystny dla Klepackiej. Wtedy wyprzedziła ją Finka, Tuuli Petaji. Za czwartym markiem nasza windsurferka zdobyła się na ryzykowny krok i halsowała na prawą stronę, oddalając się tym samym od rywalek. Woda i wiatr. Oba żywioły są nieprzewidywalne. Dlatego posunięcie naszej zawodniczki uznano za ryzykowne. Niespodziewany zwrot akcji nastąpił, kiedy Zosia dotarła do piątego marka i wyprzedziła Finkę zajmując trzecią pozycję. W pewnym momencie miała nawet szanse na zdobycie srebra. Ostatecznie zdobyła brąz. Później już po osiągnięciu szóstego znaku windsurferka pewnie płynęła z wiatrem ku mecie.

Zacięta walka toczyła się między Hiszpanką i Brytyjką, aż do szóstego znaku. Ostatecznie tak plasuje się tabela rozgrywek:

Wyścig medalowy:

1. Marina Alabau Neira (Hiszpania)
2. Olha Masliwiec (Ukraina)
3. Zofia Noceti-Klepacka (Polska)
4. Tuuli Petaja (Finlandia)
5. Bryony Shaw (Wielka Brytania)
6. Moana Delle (Niemcy)
7. Charline Picon (Francja)
8. Alessandra Sensini (Włochy)
9. Lee-El Korsiz (Izrael)
10. Nikola Grike (Kanada)


Klasyfikacja generalna:


1. Marina Alabau Neira (Hiszpania) 26 punktów
2. Tuuli Petaja (Finlandia) 46 punktów
3. Zofia Noceti-Klepacka (Polska) 47 punktów
4. Olha Masliwiec (Ukraina) 48 punktów
5. Moana Delle (Niemcy) 51 punktów

Zofia Noteci-Klepacka zajęła wcześniej piąte miejsce w klasyfikacji RS-X. Aby zdobyć miejsce w czołówce musiała zmieścić się w ramach możliwych do popełnienia błędów. Szanse na zdobycie krążka w ostatecznym starciu wynosiły 3:2 ze względu na to, że aż pięć zawodniczek miało możliwość na osiągnięcie podium.

Tak wypowiadała się na tydzień przed ostatecznym starciem:

Dzięki zdobyciu medalu Zosia dołączyła do Przemka Miarczyńskiego (również brązowy medal) i innych polskich zwycięzców. To już ósmy medal dla Polaków w czasie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Źródła:
przeglądsportowy.pl
sport.newsweek.pl
Londyn2012.tvp.pl
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.