Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22343 miejsce

Zofii Solarzowej - Życie spełnione. Pisma społeczne i literacki

Publikacja Zofii Solarzowej jest wartościową pozycją, chroniącą i popularyzującą niebanalny dorobek literacki znanej działaczki ludowej, oświatowej i kulturalnej a także, o czym nie można zapominać, założycielki dwóch wspaniałych zespołów..

Na treść drugiego tomu wyboru twórczości Zofii Solarzowej „Życie spełnione – Pisma społeczne i literackie” składają się różnorodne teksty, zarówno drukowane już wcześniej jak i te wybrane z rękopisów. Ponad 200 stron to reportaże, szkice literackie i informacje dotyczące Białego Dunajca i okolic, gdzie przez kilkanaście lat pracowała pani Zofia prowadząc, liczący się nie tylko na Podhalu, zespół artystyczny. Publikacja Zofii Solarzowej jest wartościową pozycją, chroniącą i popularyzującą niebanalny dorobek literacki znanej działaczki ludowej, oświatowej i kulturalnej a także, o czym nie można zapominać, założycielki dwóch wspaniałych zespołów – Biały Dunajec i Promni.

Stowarzyszenie PROMNI oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie serdecznie zaprasza na promocję książki Zofii Solarzowej „Życie spełnione – Pisma społeczne i literackie”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2016 roku o godz. 15.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

W ramach spotkania o autorce publikacji i jej twórczości opowiadać będą Jarosław Kalinowski - Poseł do PE, Prezes Stowarzyszenia PROMNI, Andrzej Sowa - autor opracowania książki, Wojciech Solarz - syn Zofii Solarzowej oraz Agata Bentkowska - autorka Słownika skalnych ludzi.

W części artystycznej zostaną zaprezentowane fragmenty opowiadań i wierszy Zofii Solarzowej, które czytać będzie Agnieszka Kunikowska, a zaśpiewają młodsi i starsi Promni.

Po zakończeniu promocji organizatorzy zapraszają na poczęstunek oraz rozmowy. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.


*Zofia Solarz, ps. Chrzestna (1902 - 1988) - pedagog, instruktor teatralny, organizatorka uniwersytetów oraz zespołów ludowych, działaczka harcerstwa i ruchu ludowego. Za swoje zasługi otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia oraz odznakę "Zasłużony Działacz Kultury". Została pochowana w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.