Facebook Google+ Twitter

Żołnierze europejskich armii uczczą 11 Listopada

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-13 09:24

Takiej parady Warszawa jeszcze nie widziała. Z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do stolicy przyjadą kompanie reprezentacyjne z kilkunastu państw - dowiedziała się "Polska".

- Potwierdzenie przyszło już z Francji - mówi "Polsce" Tomasz Brzeziński z Kancelarii Prezydenta. - Oczekujemy też wojsk z Łotwy, Litwy, Estonii, Słowacji, Czech i Ukrainy. To wspólnie z tymi państwami odzyskiwaliśmy niepodległość. Zwróciliśmy się do MON-u o ich zaproszenie - mówi Brzeziński. Wcześniej przyjazd przedstawicieli tych sześciu państw został potwierdzony podczas rozmów dyplomatycznych.

Udział w defiladzie potwierdziła już m.in. armia francuska / Fot. PAPPrezydent przy zapraszaniu kompanii reprezentacyjnych musi współpracować z MON-em. To tylko ten resort może oficjalnie zaproponować zagranicznym żołnierzom przyjazd do naszego kraju. - Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności - mówi "Polsce" Robert Rochowicz, rzecznik prasowy resortu obrony.
Brzeziński zdradza, że na paradzie mogą się pojawić jeszcze inne wojska, ale przed ostatecznym potwierdzeniem nie chce powiedzieć, o jakie państwa chodzi.

Janusz Zemke (SLD), szef sejmowej komisji obrony narodowej, ma nadzieję, że ta sprawa nie wywoła żadnych sporów na linii prezydent - MON i że będzie ona załatwiona bez zbędnych komplikacji. - Cieszę się, że taka parada się odbędzie. Nie pamiętam, żeby wojska reprezentacyjne z aż tylu państw przyjechały do Polski. Na pewno nie zdarzyło się to w ciągu ostatnich dwudziestu lat - mówi poseł.

Więcej przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.