Facebook Google+ Twitter

Żołnierze na misjach nie będą już robić zdjęć

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 07:43

Wojsko wyda instrukcję zakazującą robienia zdjęć misjach dla wszystkich kontyngentów zagranicznych - donosi "Polska". To efekt opublikowania makabrycznych zdjęć na portalu koledzyzwojska.pl. Nowe prawo będzie - dla bezpieczeństwa żołnierzy - surowo zabraniać przekazywania jakichkolwiek informacji o misjach.

Dzisiaj spotkają się w tej sprawie rzecznicy wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Mają oni za zadanie opracować nowe zakazujące zdjęć przepisy.

Wymiana drastycznych fotografii z pola walki pomiędzy żołnierzami do tej pory odbywała się przy cichej aprobacie dowódców - twierdzi w rozmowie z dziennikiem "Polska" Zbigniew Górniak, redaktor naczelny portalu koledzyzwojska.pl. Żołnierze traktują to jako element nieformalnego szkolenia.
Generał Sławomir Petelicki, twórca i pierwszy dowódca jednostki specjalnej GROM, przyznaje, że publikacja takch zdęc to "forma odreagowania stresu". Żołnierze oficjalnie jadą na misję, nie są przygotowywani przez wojsko na spotkanie z okrucieństwem wojny, podkreśla. Drastyczne fotografie pozwalają im się z nim oswoić na własną rękę - twierdzi generał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.