Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36494 miejsce

Żołnierze więzili w jednostce dwie szesnastolatki

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-06 07:34

Zaproszone przez żołnierzy służby zasadniczej dwie 16-letnie dziewczyny weszły na teren jednostki w Darłówku. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia.

- Chłopaki bawili się z nimi przez dwa dni - mówi anonimowo jeden z żołnierzy służących w jednostce. - Trzymali je w pokoju i wymieniali między sobą, licytując, kto będzie mógł z nimi uprawiać seks. Nastolatki najpierw chciały się bawić. Kiedy jednak żołnierzy zeszło się więcej, postanowiły uciec. Wtedy ci zamknęli je w pokoju i zmuszali do nierządu.

Prokuratorzy sprawdzają między innymi, w jaki sposób dziewczyny dostały się na teren jednostki i niezauważone spędziły w niej dwie doby. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie.

- Potwierdzam, że na terenie jednostki w Darłówku przebywały nielegalnie niepełnoletnie dziewczyny - mówi płk Krzysztof Latzke z Prokuratury Wojskowej w Koszalinie. - Na tym etapie śledztwa nie komentujemy zdarzenia.

Szczegółów nie zna też Bartosz Zajda, rzecznik Marynarki Wojennej.

- Dochodzenie prowadzi prokuratura - mówi Zajda. - My poznamy szczegóły dopiero po zakończeniu dochodzenia.

Nie było gwałtu

Edward Jaroszuk
oficer dochodzeniowy z Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej w Warszawie:
- Wstępnie wiadomo, że do gwałtu nie doszło. Dziewczyny zostały przebadane już przez lekarzy i wykluczono przemoc. Nie wiemy jednak, w jaki sposób kobiety niezauważone dostały się na teren jednostki wojskowej i dlaczego nikt przez dwa dni nie dostrzegł ich obecności w koszarach. Podejrzani żołnierze mają zakaz opuszczania jednostki do czasu wyjaśnienia sprawy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mamy nowy rok i nadal nic nie wiemy. Tuszują?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi dzielni wojacy... Jeśli babki zgłoszą gwałt, to badania nie są jedynym dowodem. W śledztwie okaże sie ilu i po ile razy. Wesoło jest być mundurowym. Parę miesięcy temu policjanci "zajmowali" się babką na posterunku Psie Pole we Wrocławiu. I takie sprawy wychodzą, choć pewnie jest to szczyt góry lodowej. Za komuny takie hece były wyciszane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dziewczyny zostały przebadane...", "...w jaki sposób kobiety niezauważone". Lekarz po przebadaniu stwierdził, że nie są dziewicami i uznał je oficjalnie za kobiety ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.