Facebook Google+ Twitter

Żołnierze wyjdą na ulice włoskich miast?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 13:47

We Włoszech burzliwą dyskusję wywołała propozycja ministra obrony, by żołnierze pomagali policji pilnować porządku w dziesięciu największych miastach kraju .

Minister Ignazio La Russa zaproponował, by dwa i pół tysiąca żołnierzy wzmocniło patrole policji między innymi w Turynie, Mediolanie, Rzymie i Palermo. Miałoby to trwać od 6 miesięcy do roku. Koszt operacji szacuje się na ponad 37 milionów euro.

Propozycja znalazła się w projekcie ustawy, którą w środę zajmie się parlament. Centrolewica nie chce nawet słyszeć o tym pomyśle. Podobne rozwiązanie możliwe jest w Kolumbii, ale nie u nas - mówi lider opozycyjnej partii "Włochy wartości", były sędzia śledczy Antonio Di Pietro.

Przeciwni inicjatywie ministra są zarówno wojskowi, jak i policjanci. Były szef sztabu, generał Mario Arpino, mówi, że żołnierze na ulicach włoskich miast kojarzyliby mu się z Kosowem. Generał Arpino był tam dowódcą włoskiego kontyngentu.

Związek zawodowy policjantów uważa, że żołnierze na ulicach są niepotrzebni. WEdług nich rozwiązaniem byłoby zwolnienie tysięcy policjantów z pracy biurowej.

Tymczasem minister obrony powołuje się na dwa precedensy. W 1992 roku, po zamachach mafii na sędziów Giovanniego Falcone i Paolo Borsellino, wojsko wzięło udział w operacji pod kryptonimem "Nieszpory sycylijskie". Osiem lat temu wspierało ofensywę przeciwko mafii w Neapolu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No to się zaczyna - Wspaniałe pomysły prawicy.
Jakiś czas temu przy okazji kryzysu w Neapolu padła podobna propozycja,
tylko że jeśli dobrze pamiętam prawica była wtedy w opozycji.
Drodzy Wyborcy - Jak wybraliście, tak macie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.