Facebook Google+ Twitter

Żołnierze Wyklęci na sportowo

Pojawiły się propozycje uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na sportowo. Będą biegi, trasa rowerowa i gra rodzinna.

W sobotę, 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W całej Polsce organizowane są obchody z apelami poległych i marszami. Ale dzień ten można świętować również na sportowo.

Tropem Wilczym. Bieg ludzi honoru


W Parku Skaryszewskim w Warszawie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Przygotowano trasy na 5 i 10 kilometrów. Wpisowe wynosi 40 zł. Limit przewidziano na zapisy internetowe został już wyczerpany. Kto chce jeszcze pobiec Tropem Wilczym może spróbować zarejestrować się osobiście w dniach 27-28 lutego w siedzibie organizatora biegu - fundacji Wolność i Demokracja przy Al. Ujazdowskich 37 lok. 2 lub w dniu zawodów w Parku Skaryszewskim od godziny 9:30.

 / Fot. Materiał organizatoraBieg na 5 km wystartuje o godz. 12:00 a na 10 km o 12:45. W tym dniu na zawodników i kibiców czekać będą liczne atrakcje towarzyszące, m.in. zabawa edukacyjna, inscenizacje historyczne, spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Osoby, które nie są w stanie pokonać takich dystansów zapraszamy na rodzinna grę miejską. Jej uczestnicy na chwile mogą zostać „chłopcem z lasu”, łącznikiem, sanitariuszką lub łączniczką. Początek gry o godzinie 11:00 w warszawskim Parku Skaryszewskim.

Bieg Niezłomnych


1 marca w Białych Błotach odbędzie się Bieg Niezłomnych. Start o godzinie 11:30 z placu przy miejscowym gimnazjum (ul. Czysta 1a). Dorośli walczyć będą o puchar Starosty Bydgoskiego, a młodzież o puchar Wójta Gminy.

I Szczeciński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Także w sobotę o godzinie 12:00 spod Pomnika Czynu Polaków wystartuje I Szczeciński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaplanowano dwa dystanse: dla dzieci 300 metrów oraz dla dorosłych 3 kilometry. Zgłoszenia chętnych w miejscu startu już od godziny 11:15.

Rowerowa Masa Krytyczna


Już po raz drugi z okazji Dnia „Żołnierzy Wyklętych” zostaje zorganizowana rowerowa „Masa Krytyczna” pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start zaplanowano w sobotę o godzinie 11:00 z Placu Zamkowego w Warszawie. 19-kilometrowa trasa wiedzie przez miejsca związane z tragiczną historią bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego. Na trasie uczestnicy Masy Krytycznej spotkają się z członkami Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcyjnej „Zgrupowanie Radosław”. A na mecie rowerzyści zostaną zaproszeni na gorącą herbatą i grochówką.

Bydgoska Masa Krytyczna swój cykliczny przejazd w piątek 28 lutego dedykować będzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyłączając się tym samym do idei Warszawskiej Masy Krytycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jaki ten świat mały, Panie Grzegorzu, i w czasie i w przestrzeni. Ja pamiętam czasy słusznie minione, gdy organizowano wprawdzie piesze a nie rowerowe wyprawy śladami innego bojowca do Poronina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uczestnicy niedoszłego rajdu rowerowego śladem Bandery kazali się kłaniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.