Facebook Google+ Twitter

Żołnierze Wyklęci na sportowo

Pojawiły się propozycje uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na sportowo. Będą biegi, trasa rowerowa i gra rodzinna.

W sobotę, 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W całej Polsce organizowane są obchody z apelami poległych i marszami. Ale dzień ten można świętować również na sportowo.

Tropem Wilczym. Bieg ludzi honoru


W Parku Skaryszewskim w Warszawie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Przygotowano trasy na 5 i 10 kilometrów. Wpisowe wynosi 40 zł. Limit przewidziano na zapisy internetowe został już wyczerpany. Kto chce jeszcze pobiec Tropem Wilczym może spróbować zarejestrować się osobiście w dniach 27-28 lutego w siedzibie organizatora biegu - fundacji Wolność i Demokracja przy Al. Ujazdowskich 37 lok. 2 lub w dniu zawodów w Parku Skaryszewskim od godziny 9:30.

 / Fot. Materiał organizatoraBieg na 5 km wystartuje o godz. 12:00 a na 10 km o 12:45. W tym dniu na zawodników i kibiców czekać będą liczne atrakcje towarzyszące, m.in. zabawa edukacyjna, inscenizacje historyczne, spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Osoby, które nie są w stanie pokonać takich dystansów zapraszamy na rodzinna grę miejską. Jej uczestnicy na chwile mogą zostać „chłopcem z lasu”, łącznikiem, sanitariuszką lub łączniczką. Początek gry o godzinie 11:00 w warszawskim Parku Skaryszewskim.

Bieg Niezłomnych


1 marca w Białych Błotach odbędzie się Bieg Niezłomnych. Start o godzinie 11:30 z placu przy miejscowym gimnazjum (ul. Czysta 1a). Dorośli walczyć będą o puchar Starosty Bydgoskiego, a młodzież o puchar Wójta Gminy.

I Szczeciński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Także w sobotę o godzinie 12:00 spod Pomnika Czynu Polaków wystartuje I Szczeciński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaplanowano dwa dystanse: dla dzieci 300 metrów oraz dla dorosłych 3 kilometry. Zgłoszenia chętnych w miejscu startu już od godziny 11:15.

Rowerowa Masa Krytyczna


Już po raz drugi z okazji Dnia „Żołnierzy Wyklętych” zostaje zorganizowana rowerowa „Masa Krytyczna” pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start zaplanowano w sobotę o godzinie 11:00 z Placu Zamkowego w Warszawie. 19-kilometrowa trasa wiedzie przez miejsca związane z tragiczną historią bohaterów powojennego podziemia niepodległościowego. Na trasie uczestnicy Masy Krytycznej spotkają się z członkami Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcyjnej „Zgrupowanie Radosław”. A na mecie rowerzyści zostaną zaproszeni na gorącą herbatą i grochówką.

Bydgoska Masa Krytyczna swój cykliczny przejazd w piątek 28 lutego dedykować będzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyłączając się tym samym do idei Warszawskiej Masy Krytycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jaki ten świat mały, Panie Grzegorzu, i w czasie i w przestrzeni. Ja pamiętam czasy słusznie minione, gdy organizowano wprawdzie piesze a nie rowerowe wyprawy śladami innego bojowca do Poronina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uczestnicy niedoszłego rajdu rowerowego śladem Bandery kazali się kłaniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.