Facebook Google+ Twitter

Żołnierze z Tomaszowa już uczą się języka dakrii

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-20 07:34

Żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim prawdopodobnie będą częścią polskiego kontyngentu, który poleci do Afganistanu. Chociaż wyjazd to nic pewnego, wojacy już teraz uczą się egzotycznego języka darkii.

Kawalerzyści z Tomaszowa podczas pokazów sprawności. Fot. Dziennik Łódzki Skład batalionu jest utrzymywany w tajemnicy przez Sztab Generalny, Ministerstwo Obrony Narodowej i samo dowództwo jednostki. - Skład jest dopinany, nie możemy udzielać informacji - mówi Piotr Paszkowski, rzecznik ministra obrony. Podobnie wypowiadają się płk Zdzisław Gnatowski, rzecznik Sztabu Generalnego i kapitan Jacek Mela, rzecznik brygady.

Wiadomo jednak, że do Afganistanu ma pojechać m.in. grupa manewrowa ze wsparciem powietrznym, a brygada z Tomaszowa idealnie odpowiada tym kryteriom. Taką rolę odgrywa bowiem w Iraku.

Udało nam się dowiedzieć, że kompletowanie grupy do Afganistanu rozpoczęło się w tomaszowskiej jednostce już kilka miesięcy temu.

W Wojskowym Studium Nauczania Języków Obcych w Łodzi języka dakri, używanego w okolicach Kabulu, uczy się już druga 20-osobowa grupa żołnierzy z całej Polski. W składzie obu grup są żołnierze z tomaszowskiej brygady. - Nauka trwa sześć godzin dziennie - mówi ppłk dr Aleksy Romaniuk, zastępca komendanta studium. - Wśród wykładowców mamy dwóch Afgańczyków zamieszkałych w Polsce. Według Piotra Paszkowskiego, ogłoszenia składu polskiego batalionu, który w lutym ma polecieć do Afganistanu, można się spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Napisano w trzech wersjach - dakrii, dakri, darkii. Dwa *i* sugerują dopełniacz r. żeńskiego. A w mianowniku?
A jakie nastroje wśród żołnierzy? Chcą jechać? Na ochotnika?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.