Facebook Google+ Twitter

Żołnierze z USA pobili Polaka

Jak informuje "Goniec Polski", polonijny portal internetowy w Wielkiej Brytanii, 10 amerykańskich żołnierzy po zakończeniu zabawy na dyskotece, napadło na taksówkarza w Sopocie. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Fontana Jasia Rybaka w Sopocie / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/72/Fontanna_sopot.jpgAmerykańscy marynarze wyszli z jednej z sopockich dyskotek. Byli głośni i agresywni. Doszli w okolice Grand Hotelu, gdzie chcieli zamówić taksówkę. Tu spotkała ich przykra niespodzianka - żaden z taksówkarzy nie kwapił się do wykonania usługi na ich rzecz.

Przewoźnicy niejednokrotnie już mieli do czynienia z marines, którzy pijąc alkohol krzyczeli i zawsze zachowywali się agresywnie. Na dodatek trzeba się z nimi było wykłócać o zapłatę za kurs. Mężczyźni podeszli więc do jednego z taksówkarzy. Doszło do utarczki słownej.

Potem jeden z Amerykanów uderzył Polaka, który upadł, uderzając głową o chodnik. Nie podniósł się już. Amerykańscy żołnierze odeszli nie starając się nawet udzielić poszkodowanemu pomocy. Pozostali taksówkarze wezwali policję i pogotowie ratunkowe.

Pobitego Polaka zabrano do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, zaś agresywnych Amerykanów zatrzymała policja. Procedury postępowania w takich przypadkach nakazywały przekazać natychmiast zatrzymanych żołnierzy żandarmerii wojskowej.

Pobity kierowca złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Napastników nie można jednak nawet przesłuchać, bo znajdują się już na swoim statku. Policja musi wystąpić o zgodę na ich przesłuchanie w charakterze świadków, co utrudnia przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, a wręcz może skutecznie uniemożliwić ukaranie sprawców pobicia.

Przeciwnicy budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce wielokrotnie podnosili argument, że stacjonowanie w naszym kraju amerykańskich żołnierzy będzie wiązało się z podobnymi incydentami.

Czy sprawcy pobicia taksówkarza w Sopocie pozostaną bezkarni? Odpowiedź na to pytanie ma istotne znaczenie dla nastawienia społeczeństwa polskiego do budowy amerykańskich baz i instalacji wojskowych w Polsce. Bo w końcu w okresie, kiedy w Polsce stacjonowały przez dziesiątki lat okupacyjne wojska radzieckie, taka sytuacja nie miała miejsca nigdy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

I co - powstanie baza wojsk USA w Polsce, a żołnierze tam stacjonujący bezkarnie będą bić miejscową ludność?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.10.2008 23:22

+) Ktoś to już opisał "szerzej" - "W d*pie mamy taką łaskę: wczoraj Sybir - dziś: Alaskę". A nowym Panom świata - jakże często - wystaje słoma z butów. A tak na marginesie dla wszystkich nacji: Każdy cham pozostanie chamem na wieki wieków Amen. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwoli wyjaśnienia:
- amerykańscy żołnierze podlegają prawu USA (na takich zasadach Amerykanie podpisują umowy)
- marynarz na przepustce w obcym kraju to jest tak samo jakby był na służbie
- normalne, że żandarmeria zajęła się sprawą w którą zamieszani byli żołnierze obcej armii

Komentarz został ukrytyrozwiń

To było już roztrząsane. Po pierwsze żołnierze byli po cywilnemu. Po drugie nie zostali zatrzymani w czasie pełnienia służby tylko w czasie wolnym. W takim przypadku podlegają zatrzymaniu przez policję bo popełnili zwyczajne wykroczenie albo przestępstwo kryminalne. Nasza durna policja się wystraszyła albo na wszelki wypadek zepchnęła sprawe na żandarmerię. Powinna za to beknąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecność na terenie Polski obcych wojsk nie powinna w żaden sposób naruszać bezpieczeństwa naszych obywateli. To, co stało się w Sopocie jest zupełnie niedopuszczalne i nie powinno sprawcom ujść bezkarnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.