Facebook Google+ Twitter

Żołnierzom z Torunia nic nie grozi

Dziś 12 żołnierzy z oddziału rozpoznawczego w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu wróciło do zajęć. W izolatce pozostał jeden.

fot. Paweł Miecznik/Głos Wielkopolski Wczoraj czytelnik Wiadomości 24 poinformował nas, że w jednostce z Torunia kilkunastu żołnierzy poddano kwarantannie. Sprawdziliśmy. Od piątku 13 żołnierzy przebywało na izbie chorych. Podejrzewano u nich wirusowe zapalenie opon mózgowych. Najprawdopodobniej jeden z żołnierzy (ten który pozostał w izolatce) miał kontakt z osobą zakażoną.

– Być może jeszcze dziś zostanie zwolniony. Czekamy na wyniki badań. Jak na razie żadnych objawów chorobowych nie stwierdzono – mówi major Mariusz Michalski, oficer prasowy z jednostki w Toruniu.

Jak wyjaśnił nam major Michalski: żołnierz podczas przepustki spotkał się ze swoją dziewczyną, którą wcześniej ugryzł kleszcz. Takie ugryzienie może powodować zarażenie wirusowym zapaleniem opon mózgowych. Wojskowy postanowił zgłosić jednostce, że również może być zarażony. Według procedury wojskowej w takiej sytuacji izoluje się wszystkich, którzy mieli styczność z osobą podejrzaną o chorobę.

– Żołnierzy na izbie chorych badano co kilka godzin, lekarze nie zauważyli żadnych objawów. Prewencyjnie w izolacji pozostał jeszcze żołnierz, który mógł przynieść chorobę do jednostki. Sytuacja jest opanowana – zapewnia major Michalski.

Czytaj także: Toruń: 12 żołnierzy w izolatce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

przykre.....?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.