Facebook Google+ Twitter

Żółta kartka dla rządu

Rządy Polski i Stanów Zjednoczonych podpisały wczoraj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie porozumienie o współpracy. A już dziś rusza akcja „Żółta kartka dla Rządu”.

 / Fot. Centrum Inicjatyw ObywatelskichOd godziny 13 na terenie Słupska, wolontariusze Centrum Inicjatyw Obywatelskich zbierać będą podpisy pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska mające być głosem sprzeciwu wobec braku rozmów i informacji ze strony polskiego rządu w sprawie umieszczenia w podsłupskim Redzikowie instalacji tzw. tarczy antyrakietowej.

Jak mówi Marcin Dadel, szef CIO, jest to reakcja na odwołanie wizyty ministrów Sikorskiego i Klicha, która miała mieć miejsce w czwartek, ale nie doszła do skutku ze względu na śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie. - Odwołanie wizyty wpisuje się w cały ciąg zdarzeń, w którym my jako mieszkańcy po prostu się nie liczymy - mówi Dadel.

Oprócz głosów poparcia, mieszkańcy regionu mogą włączyć się do akcji poprzez umieszczenie żółtych elementów na samochodach, oknach, balkonach i w częściach garderoby. - Chociaż w taki sposób możemy pokazać naszą lokalną solidarność - dodaje Marcin Dadel.

Wszyscy ci, którzy chcieliby wyrazić swoją dezaprobatę, a nie mogą być tego dnia w Słupsku, mogą pobrać listę, którą wraz z podpisami należy przesłać na adres słupskiego CIO.

Przypomnijmy, że umowa między rządami Polski i USA oznacza, że do końca 2008 rozpocznie się
budowa bazy, a do 2011 gotowe będą silosy z wyrzutnią dla 10 rakiet. Rok 2015 to ostateczny termin zdolności bojowej systemu obrony powietrznej, zwanej potocznie tarczą antyrakietową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Akcja akcją, ale zdecydowanie po czasie. Niestety najbardziej żenująca jest postawa Rządu w stosunku do mieszkańców regionu. Na pytania o możliwość zmiany terminu odwołanego spotkania odpowiedzi brak...

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy liczba pytań została policzona równie precyzyjnie jak powierzchnia bazy i ilość żołnierzy która ma tam stacjonować? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe.
Mariusz, cóż za stanowczość ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od razu czerwoną i won z boiska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.