Facebook Google+ Twitter

Żółta kartka od kolejarzy. Protest w Katowicach

Zakończył się protest kolejarzy przeciwko rządowej reformie kolei państwowej. Protestujący domagali się uwłaszczenia ziem należących przed wojną do PKP, oddłużenia spółki oraz zakupu nowoczesnych wagonów dla pasażerów.

Minister Grabarczyk wrogiem kolejarzy. / Fot. Kamil Pawłowski9 lutego godzinie 11 około sto osób z całej Polski, zatrudnionych w spółkach PKP, Kolejarze z całej Polski. / Fot. Kamil Pawłowskiprotestowało w Katowicach przeciwko rządowej reformie państwowej kolei. Protestujący, zamiast petard i opon, przynieśli gwizdki, trąbki oraz trumnę, mającą symbolizować los PKP po reformie. Przynieśli także transparent z napisem "Grabarczyk grabarzem polskiej kolei’".

Protestujący domagali się uwłaszczenia ziem należących przed wojną do PKP, oddłużenia spółki oraz zakupu nowoczesnych wagonów dla pasażerów.

Związkowcy domagali się także zrezygnowania z rządowych planów likwidacji publicznej kolei regionalnej, międzywojewódzkiej i towarowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 11.02.2011 08:26

Jak zażądają drastycznego zmniejszenia zatrudnienia, sam pomaszeruję ze sztandarami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 10.02.2011 17:00

hehehe. dobre. "oddłużenia. i uwłaszczenia " ....
to może najpierw kolej odda mi to co sobie przywłaszczyła. 3 ha i dom rodzinny... a następnie wzieła i sprzedała na swoje długi ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.