Facebook Google+ Twitter

Żółto-czarne super kalosze polityków

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-05-23 10:15

Nadszedł upragniony weekend. Część z nas, spędzi go beztrosko grillując, część, wypompowując wodę z zalanych piwnic.

Nadszedł upragniony weekend. Część z nas, spędzi go beztrosko grillując, część, wypompowując wodę z zalanych piwnic. Niektórzy jeszcze, tak jak Donald Tusk (w kurtce), Waldemar Pawlak (w żółto-czarnych super kaloszach, dodających mu bez wątpienia uroku), Bronisław Komorowski czy Jarosław Kaczyński – znaleźli sobie inne, bardziej nietypowe zajęcie, a mianowicie, zaczęli odwiedzać poszkodowanych i sprawdzać stan wałów przeciwpowodziowych. Żałuję tylko, że panowie wcześniej nie zainteresowali się tym problemem, nie odwiedzili jednego czy drugiego gospodarza i nie zapytali: „Co was kumie boli?”.

Do grona wyżej wymienionych objeżdżaczy, bez wątpienia zaciekawionych ludzkim losem, należy dodać również przewodniczącego Parlamentu Europejskiego – Jerzego Buzka, który 21 maja odwiedził Bieruń koło Oświęcimia. By nie podpaść zwolennikom Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości na samym wstępie stwierdzam, iż jego zachowanie jest mi już obojętne.

Nie jestem jednak obojętny na to, że większość wypowiadanych do powodzian przez polityków słów, nigdy się nie spełni. Bo czy tak naprawdę przejmują się oni losem pani Anieli z Bierunia lub pana Waldemara z Zatora? Chyba nie do końca. Zapewnienia zapewnieniami, a za kilka lat, woda znowu dosięgnie tych ludzi. Wspomną oni wówczas słowa jednego czy drugiego polityka, mówiącego: „pomożemy”, „wybudujemy” i dojdą do wniosku, że po raz kolejny zostali oszukani. Co zrobią? Nic – po prostu ponownie napełnią worki z piaskiem.

Kochane elity! Może warto wreszcie dotrzymać chociażby jednej obietnicy? Może warto spróbować? Chociaż… po co? Przecież woda, ma to do siebie, że prędzej czy później spłynie, a wraz z nią troskliwość polityków i ich obietnice.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.