Facebook Google+ Twitter

"Żółty" alarm dla Lublina. Ile osób zaraziło się wirusem HCV?

Pacjenci z województwa lubelskiego byli narażeni na zakażenie wirusem HCV. Ten groźny wirus zapalenia wątroby typu C poddany będzie akcji diagnostyki, zapoczątkowanej przez władze Lublina i tamtejszy Sanepid.

Lubelski sanepid dopatrzył się w tym roku w kilkudziesięciu gabinetach, braku lub złej sterylizacji narzędzi medycznych i kosmetycznych. Zakażenie jest dla zainfekowanego trudne do zauważenia, gdyż najczęściej choroba rozwija się bezobjawowo. Brak oznak i symptomów świadczących, że z organizmem dzieje się coś złego, utrzymuje się u zakażonych HCV nawet przez wiele lat.

 / Fot. Paweł JankowskiChętnych zasięgnięcia informacji w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie powiadamiam, że muszą próbować szczęścia od godzin rannych do godz. 15. Później ochrona informuje, że dzień pracy sanepidu zakończył się.

Jak podaje gazeta.pl, sanepid chce przebadać pod kątem zarażenia żółtaczką typu C ok. 10 tys. mieszkańców Lublina. Badania rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, co nie wydaje się być odległym terminem.

Nie sposób nie zacytować za Gazetą.pl mrożącej krew w żyłach wypowiedzi dyrektora powiatowego sanepidu Pawła Policzkiewicza: "Podczas naszych kontroli okazało się, że połowa gabinetów stomatologicznych używała, np. wiertła u kilkunastu pacjentów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.