Facebook Google+ Twitter

Żółw Adaś groźny jak rottweiler

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-09 02:27

Jednego z najniebezpieczniejszych żółwi na świecie znalazła mieszkanka Gdyni w swoim ogródku. Kobieta zadzwoniła do Akwarium Gdyńskiego z prośbą o pomoc.

Akwaryści nie chcieli wierzyć, że w jej oczku wodnym może mieszkać żółw jaszczurowaty, groźny drapieżnik występujący w Ameryce Północnej i Środkowej, w wielu krajach wpisany na listy zwierząt niebezpiecznych. Kiedy przyjechali na miejsce uzbrojeni w siatki do chwytania niebezpiecznych zwierząt wodnych, okazało się, że kobieta miała rację.Ten żółw jaszczurowaty ma na imię Adaś. Pracownicy Akwarium Gdyńskiego przypuszczają, że uciekł z jakiejś hodowli. Fot. Tomasz Bołt

- To był nie więcej niż czteroletni żółw jaszczurowaty. Osobniki tego gatunku są bardzo agresywne, przestraszone nie chowają się w skorupie, a błyskawicznie atakują. Jego ostre, silne szczęki zakończone hakami bez problemu mogą odgryźć palec, czy wyrwać kawał ciała - Leonard Wawrzyniak, zastępca kierownika Akwarium Gdyńskiego nawet nie chce myśleć, co mogło się stać, gdyby nad oczkiem wodnym, w którym mieszkał żółw, nachyliło się dziecko.

Żółw został szczęśliwie odłowiony i dziś jeszcze trafi na ekspozycję Akwarium Gdyńskiego. Na razie mierzy (z głową i ogonem) około 45 cm długości, ale z wiekiem może osiągnąć nawet 90 cm i 35 kg wagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.09.2006 19:44

Boże, a ja hoduję żółwia na własnej podłodze. Kto wie, może mój groźny stepowy Edward przegryzie mi kiedyś gardło w nocy!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż blisko miał żółw do akwarium - o rzut skorupą. A skąd się bydlę wzięło w moim rodzinnym mieście Gdynia? Ile kotów ma na sumieniu? Co jadł do dzisiaj?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.