Facebook Google+ Twitter

Zombie, taniec i Michael Jackson. IV Zombie Walk już w sobotę!

Już po raz IV ulicami Warszawy przejdzie marsz zombie. 26 czerwca będziemy mogli spotkać żywe trupy i przypomnieć sobie legendę Michaela Jacksona

Zombie Walk 2010 / Fot. materiały promocyjneZombie Walk, czyli marsz żywych trupów, po raz pierwszy odbył się w 2003 roku w Toronto. Wzięło w nim udział zaledwie 6 osób. Nikt wtedy nie przypuszczał, że już kilka lat później kilkaset osób będzie brało udział w takim przedsięwzięciu.

W tym roku marsz będzie miał wyjątkowe znaczenie. Uczestnicy nie tylko będą przebrani za zombie, ale swoim tańcem na zakończenie przemarszu oddadzą hołd zmarłemu rok temu Królowi Popu - Michaelowi Jacksonowi.

W środę pod mostem Poniatowskiego spotkali się fani Michaela, by razem uczyć się jednej
z najpopularniejszych choreografii Króla. Utwór "Thriller" powstał w 1987 roku, a charakterystyczny taniec zombie od razu stał się inspiracją dla wielu ludzi. Tak będzie i w tym roku.

MJ CREW / Fot. Izabela SantorekPod mostem Poniatowskiego zebrało się kilkanaście chętnych do nauki osób pragnących nauczyć się charakterystycznego tańca. Szkolenia podjęła się grupa taneczna MJ CREW. Grupa powstała rok temu i składa się z fanów muzyki i tańca Michaela Jacksona. Przez godzinę wdrażała chętnych w tajniki choreografi. Po godzinie już wszyscy perfekcyjnie tańczyli zombie walk. Pytani czemu chcą wziąć udział w tegorocznym pochodzie zombie odpowiadali:

Ola, Warszawa: Jest to dla mnie nowa przygoda. Zawsze tańczyłam inne style. Chciałam zmierzyć się z choreografią Michela Jacksona, ponieważ jest on moim mistrzem. Mam ochotę dobrze się bawić, bo to pierwszy raz, gdy biorę udział w zombie walk.

Nina, Grodzisk Mazowiecki: Jestem fanką Michaela. Liczę, że będzie to coś fajnego, że poznam nowych ludzi. To również mój pierwszy raz na zombie walk.

Dominik: Myślę, że będzie to dobra zabawa. Mam wakacje, mam dużo czasu i chcę się dobrze bawić. To pierwszy raz, gdy biorę udział w zombie walk, ale chcę dalej kształcić się i uczyć choreografii Michaela Jacksona.

nauka Thrillera / Fot. Izabela SantorekOrganizatorem tegorocznego "Thriller dance" jest Magdalena Łukiewicz
z Radomia. Jakiś czas temu z koleżanką, bez której nie dałabym rady tego wszystkiego zorganizować, wpadłyśmy na pomysł, że warto byłoby uczcić geniusz Michaela. W zeszłym roku brałyśmy udział w zombie walk i pomyślałyśmy, że jest to dobra okazja. Jest świetna sceneria, świetne kostiumy, w sam raz żeby zatańczyć "Thrillera" - powiedziała Magda. Zapytana kiedy będzie czas na Thrillera odpowiedziała: Trasa jest spod Pałacu Kultury, kończy się kawałeczek za Starym Miastem. "Thriller dance" będzie na Placu Zamkowym. W tym miejscu chciałam dodać, że podziękowania należą się organizatorom Zombie Walk, którzy wyrazili zgodę abyśmy w tym roku przyłączyli się i zatańczyli kultowy układ Michaela. To dzięki ich uprzejmości, 26 czerwca możemy pokazać że pamiętamy...

W zombie walk mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jedyny wymóg to przebranie w stylu zombie. Osoby chętne i znające układ, mogą zatańczyć Thrillera razem z uczestnikami środowej próby. Ci którzy nie potrafią mają jeszcze kilka dni na naukę. Może w tym pomóc choreografia dostępna tutaj:
Reszta uczestników będzie straszyć przechodniów.


Cała trasa tegorocznego zombie walk dostępna na stronie: http://zombie-walk.prv.pl/

Start: 26 czerwca, godz. 20

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Emocje gwarantowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Amas
  • Amas
  • 24.06.2011 21:59

A i start jest o godzinie 19 a nie o godzinie 20.

Komentarz został ukrytyrozwiń
żyła
  • żyła
  • 24.06.2011 21:58

Nie mogę ogarnąć dlaczego zmobie walk jest poruwnywany do Michaela Jacksona i to jeszcze do jego teledysku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amas
  • Amas
  • 24.06.2011 21:53

Chciał bym zaznaczyć ze jest pomyłka ponieważ Zombie Walk odbywa się 25 czerwca a nie 26.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś zrobi fotoreportaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michael Jackson wielki artysta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.