Facebook Google+ Twitter

Zombie, taniec i Michael Jackson. IV Zombie Walk już w sobotę!

Już po raz IV ulicami Warszawy przejdzie marsz zombie. 26 czerwca będziemy mogli spotkać żywe trupy i przypomnieć sobie legendę Michaela Jacksona

Zombie Walk 2010 / Fot. materiały promocyjneZombie Walk, czyli marsz żywych trupów, po raz pierwszy odbył się w 2003 roku w Toronto. Wzięło w nim udział zaledwie 6 osób. Nikt wtedy nie przypuszczał, że już kilka lat później kilkaset osób będzie brało udział w takim przedsięwzięciu.

W tym roku marsz będzie miał wyjątkowe znaczenie. Uczestnicy nie tylko będą przebrani za zombie, ale swoim tańcem na zakończenie przemarszu oddadzą hołd zmarłemu rok temu Królowi Popu - Michaelowi Jacksonowi.

W środę pod mostem Poniatowskiego spotkali się fani Michaela, by razem uczyć się jednej
z najpopularniejszych choreografii Króla. Utwór "Thriller" powstał w 1987 roku, a charakterystyczny taniec zombie od razu stał się inspiracją dla wielu ludzi. Tak będzie i w tym roku.

MJ CREW / Fot. Izabela SantorekPod mostem Poniatowskiego zebrało się kilkanaście chętnych do nauki osób pragnących nauczyć się charakterystycznego tańca. Szkolenia podjęła się grupa taneczna MJ CREW. Grupa powstała rok temu i składa się z fanów muzyki i tańca Michaela Jacksona. Przez godzinę wdrażała chętnych w tajniki choreografi. Po godzinie już wszyscy perfekcyjnie tańczyli zombie walk. Pytani czemu chcą wziąć udział w tegorocznym pochodzie zombie odpowiadali:

Ola, Warszawa: Jest to dla mnie nowa przygoda. Zawsze tańczyłam inne style. Chciałam zmierzyć się z choreografią Michela Jacksona, ponieważ jest on moim mistrzem. Mam ochotę dobrze się bawić, bo to pierwszy raz, gdy biorę udział w zombie walk.

Nina, Grodzisk Mazowiecki: Jestem fanką Michaela. Liczę, że będzie to coś fajnego, że poznam nowych ludzi. To również mój pierwszy raz na zombie walk.

Dominik: Myślę, że będzie to dobra zabawa. Mam wakacje, mam dużo czasu i chcę się dobrze bawić. To pierwszy raz, gdy biorę udział w zombie walk, ale chcę dalej kształcić się i uczyć choreografii Michaela Jacksona.

nauka Thrillera / Fot. Izabela SantorekOrganizatorem tegorocznego "Thriller dance" jest Magdalena Łukiewicz
z Radomia. Jakiś czas temu z koleżanką, bez której nie dałabym rady tego wszystkiego zorganizować, wpadłyśmy na pomysł, że warto byłoby uczcić geniusz Michaela. W zeszłym roku brałyśmy udział w zombie walk i pomyślałyśmy, że jest to dobra okazja. Jest świetna sceneria, świetne kostiumy, w sam raz żeby zatańczyć "Thrillera" - powiedziała Magda. Zapytana kiedy będzie czas na Thrillera odpowiedziała: Trasa jest spod Pałacu Kultury, kończy się kawałeczek za Starym Miastem. "Thriller dance" będzie na Placu Zamkowym. W tym miejscu chciałam dodać, że podziękowania należą się organizatorom Zombie Walk, którzy wyrazili zgodę abyśmy w tym roku przyłączyli się i zatańczyli kultowy układ Michaela. To dzięki ich uprzejmości, 26 czerwca możemy pokazać że pamiętamy...

W zombie walk mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jedyny wymóg to przebranie w stylu zombie. Osoby chętne i znające układ, mogą zatańczyć Thrillera razem z uczestnikami środowej próby. Ci którzy nie potrafią mają jeszcze kilka dni na naukę. Może w tym pomóc choreografia dostępna tutaj:
Reszta uczestników będzie straszyć przechodniów.


Cała trasa tegorocznego zombie walk dostępna na stronie: http://zombie-walk.prv.pl/

Start: 26 czerwca, godz. 20

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Emocje gwarantowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Amas
  • Amas
  • 24.06.2011 21:59

A i start jest o godzinie 19 a nie o godzinie 20.

Komentarz został ukrytyrozwiń
żyła
  • żyła
  • 24.06.2011 21:58

Nie mogę ogarnąć dlaczego zmobie walk jest poruwnywany do Michaela Jacksona i to jeszcze do jego teledysku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amas
  • Amas
  • 24.06.2011 21:53

Chciał bym zaznaczyć ze jest pomyłka ponieważ Zombie Walk odbywa się 25 czerwca a nie 26.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może ktoś zrobi fotoreportaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michael Jackson wielki artysta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.