Facebook Google+ Twitter

Zombie Walk w Krakowie

Punktualnie, o godzinie 13.13 spod Bramy Floriańskiej, po raz pierwszy w Krakowie wyruszył pochód żywych trupów.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Barwny pochód przeszedł ulicami miasta. Fot. Łukasz Mic
Barwny pochód przeszedł ulicami miasta. Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

OK.

Zdjęcia z Wawy widziałem i w Krakowie lepsze zombie :P Warto wziąć pod uwagę fakt, że w grodzie Kraka impreza odbywa się po raz pierwszy.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 20:38

tu klimat zrobiły makijaże są "ekspresyjne" i to one niosą cały ciężar " wyrażenia grozy" i pewnie jeszcze ruch, ale tego mogę jedynie domyśleć z pozycji sylwetek / niestety na Zombie Walk nie byłam/
A co do strojów, z przebraniami u nas nie jest łatwo, magazyny teatralne mają co mają - to znaczy w tym temacie "zombi" na prawdę trudno jest coś dobrać, chyba że samemu zaprojektować i uszyć... ach krwistoczerwona tafta, płaszcz w stylu hiszpańskim wlokący się po ziemi - niestety po balu wampirów spisałam straty:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim skromnym zdaniem przebrania uczestników lepsze były w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 20:15

Oglądając zdjęcia zastanowiło mnie skąd takie profesjonalne makijaże na twarzach uczestników, bo to nie był występ grupy parateatralnej, tylko "zbiorowość tematyczna" ale spontaniczna. Z racji zawodowego zainteresowania/jestem scenografem/zaczęłam szukać skąd te makijaże, bo zdecydowanie dopracowane, ale wykonane w jednym stylu - jeden kreator. Jak już znalazłam informacje kto je robił to pomyślałam że może warto zamieścić na w24 tą informacje w komentarzach. Specjalistów którzy potrafią zrobić tego typu stylizacje, poza naturalnie pracowniami teatralnymi, jest niewiele. A bywa to przydatne, zwłaszcza w okresie karnawału gdy w Krakowie odbywają się "bale alternatywne", a odbywa się ich mnóstwo! W tym roku na przykład był fantastyczny prywatny bal "Wampirów" w Moliere, i na ulicy Szewskiej zaroiło się od wampirów, jeden nawet szedł z trumną... i policja go zatrzymała:)a to był znany artysta krakowski R.P :)i na bal przed północą zdążył! A jakie fotki były!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję wszystkim za komentarze i gwiazdki.
"Szkoda tylko że nie było to o zmroku, zabrakło mi w oprawie głębi cienia mroku i światła świec, w oprawie "żywego ognia" byłoby realnie straszniej." - z tą sugestią należałoby się zwrócić do organizatorów. Po za tym, nie rozumiem informacji o Zombie Walk, po tym jak się już odbył...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.11.2009 20:32

" Chcesz stać się jednym z nas? Zgnita twarz, zakrwawione ciuchy i przede wszystkim POMYSŁ na siebie! Zapraszam do oglądania filmików z poprzednich akcji z całego świata aby zaczerpnąć inspiracji. Idziemy powolnym połamanym chodem, jęcząc i zgrzytając zębami Trasa pochodu obejmuje ul. Floriańską ,Rynek Główny, ul. Szewską, ul. Krupniczą prosto do Rotundy na Halloween'ową imprezę Necroparty. Patronat nad pochodem obejmuje Afrostyl centrum alternatywnych fryzur. Tam też odbędzie się wstępna charakteryzacja na którą zapraszam od 10:00 (ul. Krowoderska 33/2) Weźcie ze sobą przebrania i akcesoria do charakteryzacji(farbki do twarzy, sztuczną krew można kupić w sklepach z gadżetami bądz dla dzieci) Na Zombie Walk zjeżdżają się ludzie z całej Polski a może i Europy! To będzie iście piekielne widowisko!

UWAGA! NIE WOLNO zaczepiać przechodniów ani brać ze sobą żadnych noży siekier lub innych tego typu narzędzi."

Informacja o Zombie Walk ze strony : http://necro.grabarz.net/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.11.2009 19:12

Zombie Walk z Bramą Floriańska, fasadą Kościoła Mariackiego w tle. W Krakowie "żywe trupy" budzą zdziwieni,w Stanach-Kanadzie to zupełnie - wręcz prawie obowiązkowe w tym czasie aby zrobić z siebie "atrakcyjnego trupa". W Toronto są przed Świetem Zmarłych gigantyczne kolejki do wypożyczalni kostiumów, kilka lat temu przebojem był dla dzieci kostium z pulsujacym układem krwionośno - limfatycznym /kostium z zasilaniem na baterie/.

Dobre zdjęcia, postacie "wizyjno dopracowane". Szkoda tylko że nie było to o zmroku, zabrakło mi w oprawie głębi cienia mroku i światła świec, w oprawie "żywego ognia" byłoby realnie straszniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

panowie się wzajemnie komplementują.. :) tylko nie wiem, który zaczął?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oni istnieją:D
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pochód żywych trupów... To jest to! 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.