Facebook Google+ Twitter

"Zombie z dumą i uprzedzeniem" Setha Grahame-Smitha

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-13 15:01

Nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazała się książka Setha Grahame-Smitha, amerykańskiego producenta filmowego i teatralnego, pt.: „Duma i uprzedzenie i zombie”. Autor stworzył bardzo ciekawą literacką kompilację, łącząc powieść romantyczną Jane Austin z wątkiem krwawych walk bohaterów powieści z żywymi trupami.

 / Fot. G+JZarówno fani klasycznej literatury jak i horrorów znajdą w tej książce coś dla siebie, bowiem autor pozostawił 85 proc. tekstu oryginalnego, reszta natomiast to historia zombie atakujących hrabstwo Hartfordshire.

Powieść, podobnie jak oryginalne dzieło Jane Austin, skupiona jest na perypetiach miłosnych sióstr Bennet, ale Grahame-Smith przedstawia je w innym, bardziej dramatycznym świetle. W Meryton w tajemniczych okolicznościach zmarli powracają do życia. Odważna Elizabeth Bennet próbuje okiełznać grożące miasteczku niebezpieczeństwo, ale jej uwagę odwraca pojawienie się przystojnego lecz aroganckiego pana Darcy’ego.

„Duma i uprzedzenie i zombie” to debiut literacki Grahame-Smitha, przyjęty bardzo dobrze przez amerykańskich krytyków literackich. Tygodnik Time stawia pytanie: „Czy kiedykolwiek istniało takie dzieło literackie, które nie zyskałoby na wprowadzeniu nowych bohaterów w postaci zombie?”
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się zdjęcia do ekranizacji tej
powieści. Główną rolę w filmie powierzono Natalii Portman.

"Zombie z dumą i uprzedzeniem"
Seth Grahame-Smith

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

też chyba raczej dam sobie spokój z tą książką. brzmi to co najmniej dziwnie. jak chcecie przeczytać coś w stylu Austin polecam "Żonę godną zaufania" Rpberta Goolricka zamiast takich dziwolągów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmm nie podoba mi sie przerabianie, modyfikowanie klasyki.... raczej nie przeczytam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Czy kiedykolwiek istniało takie dzieło literackie, które nie zyskałoby na wprowadzeniu nowych bohaterów w postaci zombie?”. Czy Tygodnik Time stawia to pytanie z sarkazmem? Bo coś mi mówi, że łatwiej napisać 15% książki niż całą książkę...
Raczej nie przeczytam. Zjawisko kompilowania dość interesujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brzmi ciekawie.

Z recenzji - przypomina mi trochę "Zmierzch", chociaż zamiast wampirów wprowadzono zombie. Trzeba przeczytać, żeby sprawdzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.