Facebook Google+ Twitter

Zombies, Run! Recenzja gry

„Zombies, Run!” to pomysłowa aplikacja motywująca do biegania. Oczywiście nie pobiegnie za nas, ani nie zmusi nikogo do wysiłku – to jest tylko dodatek do zabawy, ale za to przedni.

 / Fot. zombiesrungame.comZombie! To słowo u niejednego fana survival horrorów powoduje dreszczyk emocji. Powstało mnóstwo filmów i gier na ten temat. A gdyby tak przenieść to na inną płaszczyznę i poczuć oddech zombie na własnych plecach? Nie siedzieć przed komputerem tylko wyjść na zewnątrz i.. Zombies, Run!? Bo oto właśnie w tej grze chodzi - o bieganie.

Gra wyprodukowana dzięki serwisowi kickstarter.com na którym internauci wspierają finansowo ciekawe pomysły. W ten sposób zebrano ponad 70 tysięcy dolarów i przystąpiono do realizacji projektu. Najpierw wypuszczono program na iPhona a od połowy czerwca również użytkownicy telefonów z Androidem mogą uciekać przed truposzami. Jak to się sprawdza w praktyce? Po tygodniu testowania mogę powiedzieć, że jest nieźle… ale mogło być lepiej.

Pierwszy kontakt z „Zombies, Run!” wyglądał mniej więcej tak:

„Już jest, już jest, już jest! Dobra to ściągam...
Patrzę i nie wierzę - 30 zł w Android Market
Minuta zastanowienia…
No dobra... niech już będzie.”


Sama aplikacja ściągnęła się bardzo szybko, ale później program pobrał dodatkowe 200Mb więc polecam ściągać przez WiFi. Aplikacja w całości jest po angielsku i trzeba dobrze ogarniać język żeby zrozumieć lektora. Bez tego gra jest bez sensu, bo i tak nie zrozumie się fabuły.

Do biegu, gotowy, start!


Włączam aplikację, zakładam słuchawki. Wita mnie odgłos wirnika śmigłowca i kobiecy głos opowiadający historię. A więc jestem gdzieś w helikopterze… gra się rozpoczyna, wyobraźnia wskakuje na najwyższe obroty. Cała zabawa polega oczywiście na przebiegnięciu odpowiedniego dystansu. W między czasie „zbiera” się przedmioty które wykorzystuje się później do rozbudowy miasta.

Miałem nadzieję, że będzie tu jakaś mapa pokazująca trasę do przebiegnięcia z zaznaczeniem charakterystycznych miejsc w okolicy. Tak sobie to wyobrażałem, że będę biegł pewną ustaloną przez grę trasą. Nic z tego. Nie ma nawet mapki, na której mógłbym sprawdzić trasę po biegu (chociaż ma pojawić się w późniejszej wersji).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.