Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2333 miejsce

Żona dziennikarka na plakacie wyborczym

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-13 06:43

Na plakatach wyborczych Krzysztof Kwiatkowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Łodzi, występuje razem z żoną Renatą oraz synami Michałem i Jakubem.

Na plakatach Krzysztof Kwiatkowski występuje z żoną Renatą oraz synami Michałem i Jakubem. /fot. Express IlustrowanyŻona wspierała męża także na konferencji prasowej. Renata Kwiatkowska jest dziennikarką łódzkiej "Trójki".

Czy dziennikarz telewizji publicznej powinien angażować się w kampanię wyborczą?

- Otrzymaliśmy wytyczne prezesa TVP, że dziennikarze występujący na wizji oraz mający wpływ na realizację programu, którzy mają jakiekolwiek prywatne związki z politykami, w czasie kampanii wyborczej nie mogą brać udziału w przedsięwzięciach związanych z wyborami - mówi Małgorzata Potocka, dyrektor łódzkiej "Trójki". - Pani Renata Kwiatkowska przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim, nie wykonuje pracy i nie bierze udziału w realizacji programów telewizyjnych.

Decyzję o zaangażowaniu dziennikarki w kampanię wyborczą męża krytycznie ocenia Michał Bogusławski z Rady Etyki Mediów i były rektor Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza. - Dziennikarz powinien unikać możliwości posądzenia, że jego działalność służy jakiejś partii.

Nie sposób będzie w przyszłości pogodzić jego zaangażowania w kampanię z obiektywizmem dziennikarskim.

Tłumaczenie, że ktoś bierze na ten czas urlop czy zwolnienie, nic tu nie zmienia - mówi Michał Bogusławski.

Renata Kwiatkowska uważa, że popierając męża w wyborach nie naruszyła zasad etyki dziennikarskiej.

A zwolnienie lekarskie, na którym przebywa, nie zabrania jej występować u boku męża.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A ja znam Krzysztofa Kwiatkowskiego z Łodzi ale on napisał książke pt "Survival po Polsku". Pracuje z trudną młodzieżą w ośrodku wychowawczym. Niewiem może ktoś słyszał, ksywka jego to Krisek. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy również odnieść się do tez postawionych przez szanownego Pana Mirnala. Proszę uważać na stwierdzenia podważające zwolnienie lekarskie jeśli nie ma Pan na to żadnych dowodów, a tak sądzę. Jest to nieuprawnione i nieeleganckie. Schorzenia bywają różne i nie koniecznie muszą być widoczne. Nie znam Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego ani jego żony dziennikarki, pochodzę z innego obszaru Polski, ale zasady etyki w kazdej dziedzinie życia są dla mnie, tak samo jak dla Pana, niezwykle ważne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie popadajmy w paranoję. Nie ma żdnych przesłanek do twierdzenia że użyła jakichkolwiek niedozwolonych środków. Chyba tylko u nas można stawiać tak dziwaczne tezy jak np. bezstronniczość żony. A występowanie obok męża i wspieranie go swoim wizerunkiem to wręcz jej obowiązek. W końcu, jak widać, ładna kobieta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba chodzi nie o pracę w kuchni czy poza, ale o kampanię wyborczą podczas zwolninia lekarskiego oraz o dylemat natury: kandydat a żona dziennikarka.
Czy przed kampanią rozmawiała z kolegami z pracy lub dyrem nt. dylematów? Czy nie wie, że ryzykuje utratą pracy? A może chce rozgłosu i doprowadzi do rozprawy sądowej w sądzie pracy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale hece! Kiedyś wymyślono socjalne rozwiązanie polegające na wystawieniu formularza zwolnienia lekarskiego. Zdobycz pracowników ubiegłego wieku. Ale do głowy wynalazcom tej procedury nie przyszło, że ktoś może wziąć zwolnienie lek., nie pracować w tym czasie w swoim zakładzie pracy, brać pieniądze i pokazywać się i działać publicznie. Jeszcze pól biedy, gdyby zwolnienie było z powodu oczywistego faktu jak złamanie ręki lub nogi i panią by wożono na wózku. Byłoby groteskowo, ale niech i tam... Ale jestem pewien, że zwolnienie jest wzięte z błahego powodu lub u zaprzyjaźnionego lekarza. Z takiego powodu dzisiaj mogłaby iść na zwolnienie połowa Polaków. Wg mnie to skandal moralny i to w wykonaniu dziennikarki, zatem człowieka, który jednak powinien mieć wyższy poziom wrażliwości etycznej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.