Facebook Google+ Twitter

ZONKW w Krakowie - w końcu dobrze, czy źle i po co tak naprawdę?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-23 07:58

22.04 na Małym Rynku w Krakowie odbyła się zorganizowana akcja - Zamień Odpady na Kulturalne Wypady. Ilość uczestników przerosła oczekiwania organizatorów, i pula biletów, ku wielkiemu niezadowoleniu krakowian, szybko się wyczerpała.

Co się udało?


Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to akcja wymyślona przez wrocławską Fundację Ekorozwoju. W Krakowie zorganizowania tej akcji z okazji Dnia Ziemi podjęła się Fundacja Instytut Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka. Wymieniając całkiem niewielką ilość śmieci (zarówno tych nadających się do recyklingu, jak i tych wymagających specjalistycznej utylizacji), można było skorzystać z bogatej (sięgającej 2 tysięcy) puli wejściówek na różne imprezy kulturalne.
Już od 8 rano (a akcja zaczynała się o 10) ludzie zaczęli ustawiać się w kolejce do kontenerów.

Pomimo że akcja była planowana do godziny 16, już o 13 brakło wejściówek i zostały jedynie karnety zniżkowe do niektórych placówek. Już o 10 kolejka ludzi sięgała końca ulicy Siennej, a podobno był moment, kiedy docierała do ulicy Gertrudy.

Wydawałoby się, że świadczy to o niebywałym sukcesie akcji. Kiedy rozmawiałam z panem Mateuszem Rosołem, koordynatorem akcji, przyznał, że jej rozmach przerósł jego oczekiwania. Poprzednie akcje tego typu nie wzbudziły nawet w połowie takiego zainteresowania. Faktem jest, że tym razem uczestnictwo w wydarzeniu na Facebooku potwierdziło ponad 4 tysiące ludzi, ale jak wskazuje doświadczenie - takie dane niekoniecznie sprawdzają się w praktyce.
(Agata Kluczewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.