Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11325 miejsce

Żony polityków: kochają mężów, ale mają swoje zdanie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-09-20 09:23

Nelly Rokita i Anna Gowin przełamały stereotyp, że mąż i żona muszą koniecznie mówić jednym głosem we wszystkich sprawach.

Nelly Rokita. / Fot. Jacek Kozioł/ Gazeta Krakowska- Mam swoje zdanie i nie ukrywam, że coraz większe ambicje, by zaistnieć w polskiej polityce... ale jeszcze nie w tych wyborach - przyznaje Liliana Sonik, żona europarlamentarzysty Bogusława Sonika. - Dzieci już odchowane, kariera ugruntowana. Nie ma żadnych przeszkód, które zamykałyby przede mną drzwi do Sejmu czy Senatu. Mam bardzo krytyczny stosunek do tego, co się obecnie wyprawia w naszej polityce - mówi bez ogródek.

Przeciwieństwem Sonik jest Iwona Mularczyk, żona posła Arkadiusza Mularczyka z PiS. - Jestem członkiem PiS, ale jakoś nie ma we mnie ambicji politycznych. Nie wyobrażam sobie, bym miała wystartować z jakiejś listy wyborczej i stanąć w szranki z mężem - mówi nam w telefonicznej rozmowie. - Powiem szczerze, że jakoś bliżej mi do tego, by zajmować się domem i zrobić smaczny obiad niż walczyć o głosy. Barbara Czerwińska, żona polityka Platformy Obywatelskiej Andrzeja Czerwińskiego, co prawda nie pali się do tego by kandydować w wyborach, ale swoje zdanie ma, które nie zawsze zgadza się ze zdaniem męża.

- To nie jest żadna tajemnica, że ważne sprawy, jak choćby decyzja męża o kandydowaniu na prezydenta Nowego Sącza, konsultujemy wspólnie, na długo przed publicznymi deklaracjami - przyznaje. - Wspieram męża jak tylko potrafię. Nie ma w naszym związku miejsca na spory. We mnie mąż nie będzie miał politycznego konkurenta i... podoba mi się program PiS - zapewnia Dorota Gilarska, żona polityka PiS. Czy żony polityków Platformy Obywatelskiej są bardziej odważne i twardo potrafią bronić własnego zdania? - Jak widać tak! Nelly Rokita pokazała, że mimo odmiennych poglądów można tworzyć udany związek. Warto bronić własnych poglądów! - zachęca Liliana Sonik.
JPZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.