Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26134 miejsce

Żony prezydentów z wizytą u chorych dzieci

Nie lada niespodziankę sprawiły żony prezydentów Polski i Ukrainy odwiedzając 7-ego września chore dzieci w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka.

Powitanie przed Instytutem / Fot. Witold StrobelPrzechodniów, którzy w poniedziałkowe przedpołudnie 7 września przemierzali ulice Woli nie zdziwił ryk samochodowych syren. W tym miejscu Warszawy mieszczą się Szpital Wolski i Instytut Matki i Dziecka, do których często podjeżdżają karetki na sygnale. Tym razem jednak powodem hałasu była kolumna samochodów rządowych, która kierowała się do Instytutu Matki i Dziecka. To Maria Kaczyńska i Kateryna Juszczenko, żony prezydentów Polski i Ukrainy postanowiły odwiedzić chore dzieci w tym znanym warszawskim szpitalu.

Panie prezydentowe otrzymały pamiątkowe grafiki / Fot. Witold StrobelGości powitał dyrektor Instytutu Sławomir Janus w towarzystwie najbliższych współpracowników. Dyrektor przedstawił profil, działalność i osiągnięcia medyczne oraz naukowe liczącego niemal 50 lat Instytutu. Instytut prowadzi działalnością leczniczą, naukowo-badawczą oraz edukacyjną w zakresie zdrowia rodzin, dzieci i młodzieży. Obie małżonki prezydentów otrzymały pamiątkowe grafiki autorstwa znanej artystki Ewy Olszewskiej- Borys przedstawiające macierzyństwo. Kateryna Juszczenko i Maria Kaczyńska wpisały się również do księgi pamiątkowej Instytutu.

Kateryna Juszczenko podarowała dzieciom książki... / Fot. Witold StrobelPo części oficjalnej przyszedł czas na spotkanie z pacjentami i ich rodzicami. Niestety czasu wystarczyło tylko na odwiedziny w dwóch oddziałach szpitalnych Instytutu: Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży oraz w Klinice Neonatologii. Klinika Chirurgii Onkologicznej pod kierownictwem prof. Wojciecha Woźniaka jest wiodącą placówką w Polsce jeśli idzie o leczenie nowotworów kości u dzieci i młodzieży. Stosuje się tu unikalne metody terapii polegające na wszczepianiu rosnących wraz ze wzrostem endoprotez. Opowiadał o tym znany z prawdziwego zamiłowania do swego zawodu profesor Woźniak, oprowadzając po oddziale gości. Kateryna Juszczenko szczególnie interesowała się warunkami pobytu pacjentów. Chętnie pytała chore dzieci o zdrowie, a swym uśmiechem zjednała sobie sympatię tak pacjentów, jak i personelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.