Facebook Google+ Twitter

Zoo w San Francisco poszukuje Banana Sama! [Wideo]

Amerykańskie doniesienia medialne od CNN po europejskie wiadomości, wśród noworocznych sensacji zamieściły prośbę o pomoc w odnalezieniu małpki. Od soboty trwają poszukiwania uwielbianego samca sajmiri znanego jako Banana Sam.

Małpa z gatunku sajmiri / Fot. Brian Gratwicke/Creative Commons 2.0Małpka sajmiri, zwana też "trupią główką" została skradziona z ogrodu zoologicznego w San Francisco w Kalifornii. Pracownicy zoo odkryli brak zwierzątka w piątek. Zaginiona małpka nazywana jest imieniem Banana Sam, ma 17 lat, około 40 cm wzrostu i jest kilogramowej wagi - donosi CNN.

"Ma wyjątkowo ostre zęby i może ich użyć w ostateczności będąc sprowokowanym, a to z kolei grozi zakażeniem" - oznajmił przedstawiciel zoo. Opiekunka Corinne MacDonald powiedziała CNN, że te małpki są wysoce zaangażowane w życie w swojej wspólnocie i nie mogą pozostawać samotne. Małpka potrzebuje specjalistycznej diety, by pozostawać w należytym zdrowiu.

Kamery zainstalowane w placówce nie zarejestrowały wizerunku złodzieja. Nie do końca jest jasne, jaki jest motyw tej kradzieży. "Chcę jedynie by zwierzę wróciło. Doprawdy, nie dbam o to jak to się stanie" - dodała MacDonald.

Zoo podtrzymuje wersję o kradzieży, wobec zgłoszenia przez pracowników braku zwierzęcia i stwierdzenia zaistniałych śladów naruszenia ogrodzenia. Wygląda na to, że Banana Sam nie mógł zniknąć bez ludzkiej pomocy.

Na jakiekolwiek informacje oczekuje policja w San Francisco: tel.: (kier. 0-01) - (415) 553-8090. Wyznaczono nagrodę w wysokości 5000 dolarów za pomoc w odnalezieniu zwierzęcia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za www.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś pewnie postanowił go pohodować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małpa już znaleziona: http://www.mercurynews.com/news/ci_19656642

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.