Facebook Google+ Twitter

Zoo: Wielkim, zielonym, wielkanocnym jajem dydaktycznym zainteresujemy Warszawę

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-01 12:16

Mierzy ponad 3,5 metra, waży 660 kg. Zielone, ozdobione wielkanocnymi wzorkami przez pieśniarki z zespołu Szwarne Dziołchy, z betonową skorupką i styropianowym wnętrzem. Jajo dydaktyczne od kilku dni możemy oglądać na skwerku przy ul. Floriańskiej. Wkrótce na stałe wyląduje w warszawskim ogrodzie zoologicznym w pobliżu Baśniowego Zoo. - To prezent od urzędu miasta - tłumaczy Ewa Zbonikowska, zastępca dyrektora placówki.

- Bardzo nam się podoba. Mamy sporo pomysłów, by wykorzystać je jako pretekst do imprez edukacyjnych, np. pod hasłem jajka jako metafory życia, motywów jaja w literaturze, malarstwie czy po prostu o różnych typach jajek. Poza tym liczymy, że stanie się ono kolejnym ważnym symbolem zoo. Wiadomo przecież, że w takich miejscach najchętniej fotografują się zwiedzający.

Jajo to niejedyna atrakcja, jaką ogród przyciąga coraz to nowych klientów. Prawdziwe kolejki ustawiają się też do otwartego niedawno rekinarium. - Sporo osób skupia się wyłącznie na tym obiekcie - śmieje się Zbonikowska. - Podobnym zainteresowaniem cieszy się chyba tylko hipopotamiarnia i zamieszkująca ją para Aniela i Hugon.

Ciekawość wzbudzają też tradycyjnie najmłodsi mieszkańcy ogrodu. Ostatnio są nimi kondor królewski, który po raz pierwszy od wielu lat w warszawskim zoo przyszedł na świat 22 lutego,
i urodzona 13 maja żyrafka.

To jednak nie wszystkie powody, dla których placówka cieszy się dużą popularnością warszawiaków. W ogrodzie można bowiem skorzystać również z tzw. przyjaznego trawnika. Zdaniem dyrekcji powoli tradycją staje się, że ludzie do zoo zabierają koce i książki, z którymi potem wylegują się na trawie. Zbonikowska: - Nie ma się co dziwić. Mamy ogromny, zielony i co najważniejsze czysty plac. Taki, jakiego w całej Warszawie brakuje. Warszawski ogród zoologiczny działa od 1928 r. Obecnie można w nim zobaczyć ponad 5 tys. zwierząt z ponad 500 gatunków.

Więcej na naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.