Facebook Google+ Twitter

Zoom.me. Mateusz Kusznierewicz zaprezentował autorski pomysł na ramkę do zdjęć

Mateusz Kusznierewicz, dwukrotny medalista olimpijski i żeglarz zaprezentował w warszawskim Och Teatrze cyfrową ramkę do zdjęć o nazwie Zoom.me.

 / Fot. materiały prasoweIdea jest bardzo prosta i stanowi rozwinięcie obecnych już na rynku cyfrowych ramek na zdjęcia. Zoom.me umożliwia wysyłanie fotografii bezpośrednio na ekran przy użyciu aplikacji w smartfonie z Androidem, iOS czy Windows Phone. Jak wygląda to w praktyce? Jesteśmy na wycieczce w górach czy nad morzem, robimy zdjęcie i wysyłamy je bezpośrednio "na ramkę" naszym bliskim. Uprzednio podajemy unikatowy numer konkretnego urządzenia Jak podkreśla Mateusz Kusznierewicz urządzenie jest dla posiadacza "zumki" bezobsługowe. Działa zarówno w pionie, jak i poziomie.

"Zumka" łączy się z internetem przez WiFi lub opcjonalnie sieć komórkową. Może być również używana jako hotspot WiFi. Urządzenie posiada 7-calowy wyświetlacza IPS. Zmieści 4 tys. zdjęć. Jego posiadacz może odbierać fotografie od wielu użytkowników.

Ramka Zoom.me z modułem WiFi kosztować będzie 249 zł. W wersji 3G dostępna będzie za 349 zł. Jej producentem jest firma GoClever.

Apple pokazał nowe iPady oraz iMaka z ekranem 5k


Zoom.me budzi kontrowersje. "To produkt bez większej przyszłości funkcjonalnej, bo wokół jest mnóstwo sprzętów, które przy okazji robią tysiąc innych rzeczy, odpowiadając na szereg innych pobocznych potrzeb, także związanych z fotografią" - pisze Przemysław Pająk. Według redaktora naczelnego Spidersweb.pl projekt Mateusza Kusznierewicza otrzymał wsparcie marketingowe i biznesowe na poziomie niedostępnym dla innych polskich produktów.

Z kolei Bartek Gola, prezes SpeedUp Venture Capital Group, funduszu inwestującego w nowe technologie podkreśla na Facebooku, że projekt nie jest skierowany do znawców, ale do "abnegatów tech", którzy stanowią - jego zdaniem - większość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To ja zaproponuję coś lepszego - uchwyt teleskopowy na szajsfona zakładany na ramię, którzy - ustawiwszy telefon przed pyskiem - robi nam srelfi w nastawionej częstotliwości (np. co 5 sek.) i automatycznie synchronizuje wykonane arcydzieła fotografii z naszym kontem na srejsie (i 10-ciu innych portalach), zalewając je tym samym mnogością tandetnego, nikogo nie interesującego chłamu, ku powszechnej uciesze lumpenproletariatu.

Gdzie mam się zgłosić z patentem? A może dać to na kiksrartera?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.