Facebook Google+ Twitter

Zorganizuj dziecku czas po szkole

  • Max News
  • Data dodania: 2009-09-04 18:13

Czy młodzi ludzie muszą spędzać czas każdego popołudnia przed ekranem komputera lub w inny nierozsądny sposób? Możemy ten problem rozwiązać wysyłając swoje dziecko na zajęcia pozalekcyjne odbywające się w pobliskim domu kultury.

Pracownia komputerowa:) / Fot. Marcin DerengowskiPasja i rozwój dodatkowych umiejętności i zainteresowań wśród młodych osób jest kluczem do promocji zdrowego stylu życia oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego od lekcji w szkole. Młodzież i dzieci korzystając z oferty zajęć pozaszkolnych mają możliwość realizowania swoich zainteresowań oraz poznawania nowych form spędzania czasu wolnego.

Rodzice coraz częściej inwestują w zainteresowania swoich pociech. Zaraz po lekcjach dzieci chodzą na zajęcia plastyczne, fotograficzne, muzyczne, naukę gry na gitarze albo warsztaty dziennikarskie. Rodzice chcą, żeby dzieci były jak najlepiej przygotowane do nauki w liceum albo na studiach. Młodzież poszerza swoje umiejętności, którymi później może zaimponować innym w szkole lub wykorzystać podczas egzaminów maturalnych np.: z historii sztuki, wos-u lub języka polskiego.

Rodzice w tym czasie gdy ich pociechy realizują się podczas zajęć pozaszkolnych mają czas na lekturę lub również na kontynuowanie swoich pasji m.in.: korzystają z oferty tego samego miejsca przygotowanej z myślą o dorosłych. Fitness lub aerobik i siłownia zapełniają się na ten czas po brzegi. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia pozaszkolne wśród dzieci chcących nawiązywać nowe kontakty i wymieniać się doświadczeniami oraz zaistnieć na szerszym forum społecznym próbując sił w grupie cyrkowej lub teatralnej.

Z pewnością zajęcia dodatkowe wyjdą naszym dzieciom na zdrowie, jeśli nie będą dla nich zbyt dużym obciążeniem i będą dobrane zgodnie z ich predyspozycjami. Nie można przesadzać.
Młodsze dzieci powinny się uczyć przez zabawę - radzą nauczyciele i specjaliści instruktorzy, którzy stanowią grupę osób przygotowanych do rozwoju u dzieci talentów. Zajęcia w placówce edukacyjnej jaką jest m.in.: Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi są dobrym sposobem na poprawę samopoczucia naszej pociechy oraz sposobem do zdobywania samodzielności.

Zachęcamy wszystkich, którzy poszukują oferty dla swoich pociech i przeczytali nasz artykuł do odwiedzenia strony domkultury.com.pl. Tam dowiecie się bardziej szczegółowo jak można spędzać wolny czas w Łodzi na Bałutach.

Do zobaczenia na Zawiszy 39.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czwartki i piątki zapraszamy
na warsztaty dziennikarskie od 17.00 do 19.00,
ul. Zawiszy Czarnego 39, CZP1
tel. 042 6550600

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.