Facebook Google+ Twitter

Zorganizuj dziecku czas po szkole

  • Max News
  • Data dodania: 2009-09-04 18:13

Czy młodzi ludzie muszą spędzać czas każdego popołudnia przed ekranem komputera lub w inny nierozsądny sposób? Możemy ten problem rozwiązać wysyłając swoje dziecko na zajęcia pozalekcyjne odbywające się w pobliskim domu kultury.

Pracownia komputerowa:) / Fot. Marcin DerengowskiPasja i rozwój dodatkowych umiejętności i zainteresowań wśród młodych osób jest kluczem do promocji zdrowego stylu życia oraz bezpiecznego spędzania czasu wolnego od lekcji w szkole. Młodzież i dzieci korzystając z oferty zajęć pozaszkolnych mają możliwość realizowania swoich zainteresowań oraz poznawania nowych form spędzania czasu wolnego.

Rodzice coraz częściej inwestują w zainteresowania swoich pociech. Zaraz po lekcjach dzieci chodzą na zajęcia plastyczne, fotograficzne, muzyczne, naukę gry na gitarze albo warsztaty dziennikarskie. Rodzice chcą, żeby dzieci były jak najlepiej przygotowane do nauki w liceum albo na studiach. Młodzież poszerza swoje umiejętności, którymi później może zaimponować innym w szkole lub wykorzystać podczas egzaminów maturalnych np.: z historii sztuki, wos-u lub języka polskiego.

Rodzice w tym czasie gdy ich pociechy realizują się podczas zajęć pozaszkolnych mają czas na lekturę lub również na kontynuowanie swoich pasji m.in.: korzystają z oferty tego samego miejsca przygotowanej z myślą o dorosłych. Fitness lub aerobik i siłownia zapełniają się na ten czas po brzegi. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia pozaszkolne wśród dzieci chcących nawiązywać nowe kontakty i wymieniać się doświadczeniami oraz zaistnieć na szerszym forum społecznym próbując sił w grupie cyrkowej lub teatralnej.

Z pewnością zajęcia dodatkowe wyjdą naszym dzieciom na zdrowie, jeśli nie będą dla nich zbyt dużym obciążeniem i będą dobrane zgodnie z ich predyspozycjami. Nie można przesadzać.
Młodsze dzieci powinny się uczyć przez zabawę - radzą nauczyciele i specjaliści instruktorzy, którzy stanowią grupę osób przygotowanych do rozwoju u dzieci talentów. Zajęcia w placówce edukacyjnej jaką jest m.in.: Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi są dobrym sposobem na poprawę samopoczucia naszej pociechy oraz sposobem do zdobywania samodzielności.

Zachęcamy wszystkich, którzy poszukują oferty dla swoich pociech i przeczytali nasz artykuł do odwiedzenia strony domkultury.com.pl. Tam dowiecie się bardziej szczegółowo jak można spędzać wolny czas w Łodzi na Bałutach.

Do zobaczenia na Zawiszy 39.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W czwartki i piątki zapraszamy
na warsztaty dziennikarskie od 17.00 do 19.00,
ul. Zawiszy Czarnego 39, CZP1
tel. 042 6550600

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.