Facebook Google+ Twitter

„zORIENTuj się” - trwa zbiórka pomocy naukowych dla dzieci z Afganistanu

Popularny wśród warszawskich studentów klub Proxima wypełniła w niedzielę azjatycka atmosfera. Za sprawą Klubu Miłośników Indii „Minakszi” i Stowarzyszenia „Szkoły dla Pokoju” odbyła się w nim impreza charytatywna dla Afganistanu.

Pod hasłem „zORIENTuj się” studentki indologii Uniwersytetu Warszawskiego zbierały podręczniki do nauki języków obcych, materiały i pomoce dydaktyczne, które dzięki Stowarzyszeniu „Szkoły dla Pokoju” trafią do potrzebujących. Opłaty za wstęp przekazano na pomoc edukacyjną i humanitarną. Frekwencja dopisała – bilety kupiło około 200 osób.

O ludziach i koniach w Afganistanie opowiadał Piotr Balcerowicz, indolog. Prelekcję uzupełnił pokaz slajdów z Kabulu, Mazar-i Szarif, Balch i Farjab, w którym Stowarzyszenie „Szkoły dla Pokoju” kończy budowę dwóch placówek edukacyjnych. Licytowane były także zdjęcia tego autora wykonane przed upadkiem rządów talibów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się projekcje filmów. Dokument o Afganistanie „Na końcu świata” Piotra Boruszkowskiego przybliżył widzom nie tylko sytuację Afgańczyków, ale także działalność „Szkół dla Pokoju”. Małgorzata Janusz i Piotr Barszczewski przedstawili efekt wyprawy naukowej – film „Święta i festiwale południowych Indii”.

O oprawę muzyczną zadbały grupy Yerba Mater i Masala Sound System. W przerwie między występami zlicytowano indyjską figurkę Śiwy, afgańską biżuterię i odzież za 370 zł.

Dochód z imprezy nie jest jeszcze dokładnie znany. Zebrano kilkadziesiąt podręczników do nauki języka angielskiego, zeszytów i przybory szkolne. Akcja się nie zakończyła, a dary przyjmuje Piotr Balcerowicz w Instytucie Orientalistycznym Uniwerstytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) oraz w siedzibie Stowarzyszenia „Szkoły dla Pokoju” (ul. Kopernika 6/24). Organizatorzy apelują o pomoc – edukacja to pierwszy krok na drodze do zmiany świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.