Facebook Google+ Twitter

Żory, Rybnik. Pomogli antyterroryści

W centrum Żor trzech zamaskowanych mężczyzn napadło na jubilera. Dzisiaj usłyszeli zarzuty i powędrowali za kraty.

Niedługo nacieszyła się łupem trójka bandytów, która w piątek dokonała napadu na sklep jubilerski w Żorach. Kilka godzin później wpadli w ręce policji w sąsiednim Rybniku. Dzisiaj wszyscy usłyszeli zarzuty napadu rabunkowego, a sąd wysłał ich na najbliższe trzy miesiące do aresztu tymczasowego.

Wszystko rozegrało się piątkowego popołudnia (26 marca) w centrum Żor. Do sklepu jubilerskiego przy ul. Kościuszki wtargnęło trzech mężczyzn. - Wszyscy byli zamaskowani. Na twarzach mieli kominiarki i chusty. Mężczyźni obezwładnili znajdującą się w sklepie ekspedientkę, a potem ze sklepowych gablot ukradli wyroby ze złota -relacjonuje asp. Kamila Siedlarz, oficer prasowy żorskiej policji. Rabusie wyszli z łupem ze sklepu, wsiedli do samochodu i uciekli. Powiadomiona o napadzie policja szybko ustaliła trasę ucieczki bandytów i natychmiast rozstawiła blokady. - Po pościgu dwaj z nich zostali zatrzymani przez policjantów z Rybnika. Kilka godzin później ustalono miejsce pobytu trzeciego mężczyzny - mówi Siedlarz.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Żor przez antyterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach. Policjantom udało się też odzyskać część skradzionych łupów. Rabusie to mieszkańcy Zabrza i Bytomia. Mają 20, 21 i 27 lat. Teraz zajęła się nimi żorska Prokuratura Rejonowa. Przez długi czas nikogo już nie okradną. Za piątkowy napad rabunkowy grozi im nawet 12 lat więzienia. To nie wszystko.

Odpowiedzą też za kradzież samochodu, bo okazało się, że auto, którego użyli w napadzie wcześniej... ukradli. Śledczy sprawdzają też czy to jedyny napad jaki zatrzymana trójka ma na swoim koncie. Jeśli nie, lista zarzutów wydłuży się, podobnie, jak i lata do odsiadki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.