Facebook Google+ Twitter

Zostać na lodzie czyli niepowodzenie show

Taniec z gwiazdami będzie pewnie obchodził 100. edycję, a o tańcu na lodzie już zapomniano. Czyżby skończyło się na 3 edycjach? To zastanawiające.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Figure-skates-2.jpg / Fot. Wikimedia CommonsDzięki show "Taniec z gwiazdami", boom przeżywają szkoły tańca. Społeczeństwo garnie się do rumby, tanga czy walca jak misie do miodu. Taniec jest pomysłem na spędzanie wolnego czasu przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Polacy nie mieli dobrych notowań jako tancerze, ale teraz średnia krajowa poprawia się. Faux pas jest brak znajomości kroków cha-chy czy też rozróżnienia między salsą kubańską a portorykańską. Niewybaczalne w towarzystwie jest pomylenie walca angielskiego z wiedeńskim.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ice_Skate_Rink,_Rockefeller_Center.JPG / Fot. Wikimedia CommonsJak sądzę, powodzenie "Tańca z gwiazdami" spowodowało zainteresowanie programu II TP innym zagranicznym hitem "Stars Dancing on Ice". Niestety, choć za granicą show na lodzie nadal cieszy się popularnością, to w Polsce zakończyło się po trzech edycjach. Co było tego przyczyną? Słabi wykonawcy? Nieciekawe jury? Czemu "Gwiazdy tańczą na lodzie" nie wpłyneło na zainteresowanie tą dyscypliną sportu w równym stopniu co jego TVN-owski konkurent. W Warszawie mamy sześć lodowisk. Lodowisko na Torwarze, pod PKiN czy Tor Łyżwiarski STEGNY to te najbardziej znane. Mamy też lodowiska w centrach handlowych Promenada i Wola Park a także obok Multikina przy stacji metra Imielin.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Le_Supreme_Bon_Ton_9_Ice_Skating.jpg / Fot. Wikimedia CommonsNiestety, szkoła łyżwiarska jest znacznie droższą inwestycją niż otworzenie szkoły tanecznej. Przede wszystkim dostęp do miejsca treningów, ceny za wynajem lodu w porównaniu z cenami za salę są nieprównywalnie większe. Miasto mało inwestuje w tematy związane ze sportem. Prywatny kapitał też niezbyt interesuje się zapleczem sportowym w mieście stołecznym.

Na Torwarze działają trzy szkoły łyżwiarskie, na Stegnach również więc dla chętnych są miejsca do odwiedzenia. Jednak rozmowa z przedstawicielami dwóch klubów nie maluje przyszłości tego sportu dla nie profesjonalistów na "różowo". Czemu? Jak myślicie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Wojtku, zgadzam się co do Pana opinii o programach. Jednak to te programy napędzają u ludzi zainteresowanie tańcem. Więc mają też dobre działanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż się boję , słysząc o kolejnej edycji tańca z gwiazdami. Boże Chroń Nas !!!!!
Najgorsze, że jurorom starczyło inwencji tylko na dwie edycje, a potem pozostało widzom słuchanie i oglądanie wciąż tych samych odgrzewanych tekstów, niby żartów, grymasów. Czarna Mamba, Tyszkiewicz, Wodecki i inni mogliby sie wcale nie odzywać, bo widzowie i tak wiedza co każdy powie i jak oceni...Nie oglądałem i nie będę oglądał....A taniec na lodzie, to kolejna kalka zagraniczna., nie dla mnie taka rozrywka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.