Facebook Google+ Twitter

Zostać ojcem mając 13 lat - historia Alfie Pattena

Historia opisana przez bulwarowy "The Sun" jest jednym z najgorętszych tematów ostatnich dni w Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, skoro młody chłopak po dwuletnim "związku" ze swoją 15-letnią dziewczyną postarał się o potomka.

Brytyjscy purytanie biją na alarm przypominając, że od lat sygnalizowano kiepski stan edukacji seksualnej i to jest głównym powodem zaistniałej sytuacji, konserwatywni politycy wspominają o zaniku podstawowych  / Fot. http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2233878.ecewartości i rozgraniczaniu, co jest właściwe, a co nie, a rodzice... są bezsilni. Alfie, który bardziej wygląda jak 7-latek został ojcem 9 lutego, kiedy to jego dziewczyna Chantelle Steadman urodziła dziewczynkę nazwaną Maisie Roxanne.

Chłopiec, który powinien zająć się grą w piłkę, odpowiedzialnie twierdzi, że szkoła jest "przeraźliwie nudna" i nie zamierza do niej wracać, a o ojcostwie wie na tyle dużo, żeby zadecydować aby jego partnerka nie przeprowadzała aborcji. Gdyby cała sytuacja nie była tak tragiczna, można byłoby się uśmiechnąć przy słowach nowej mamy: "nie mam pojęcia czy będzie nas na to stać, w końcu nie dostaję kieszonkowego. Mój tato czasem daje mi 10 funtów". Te groteskowe wypowiedzi już nie tyle obnażają braku zrozumienia problemu, lecz pokazują jak nieprzygotowana jest brytyjska młodzież na tego typu sytuacje.

Tylko jedna noc?

Maisie została poczęta po jednej nocy seksu bez zabezpieczenia[Alfie miał wtedy dopiero 12 lat!], a ojciec dowiedział się o dziecku dopiero gdy Chantelle była w 12 tygodniu ciąży. Całą sprawę udało im się trzymać w tajemnicy przez kolejnych sześć tygodni, kiedy to mama dziewczyny, Penny zrobiła się podejrzliwa wobec przybierania na wadze dziecka.

- Poszłam z Alfiem do lekarza z powodu nasilających się bólów brzucha, zapytał się mnie on czy uprawialiśmy seks, odpowiedziałam pozytywnie. Kazał zrobić mi test ciążowy, który okazał się pozytywny. Zaczęłam płakać i nie wiedziałam co robić dalej. Alfie powiedział mi, że muszę przyznać się do wszystkiego mamie, ale byłam zbyt przerażona - mówi młoda mama

Jak poradzą sobie Ci najmłodsi n a świecie rodzice przez najbliższych parę lat? Alfie przyznaje otwarcie, że "nie wie ile kosztują pieluchy, ale pewnie dużo", chociaż po aferze rozpętanej przez "The Sun" na brak pieniędzy nie mogą narzekać - agencje prasowe z każdego zakątka ziemi próbują umówić się z nim na wywiad oferując niebotyczne sumy. Martwi za to brak odpowiedzialności, która niestety przychodzi z wiekiem.

Zobacz też materiał wideo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

1996
  • 1996
  • 22.08.2011 13:35

SZCZĘŚCIARZ ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!
ZMIENIĆ POLSKIE PRAWO!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszno to i śmieszno:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S ten artykuł za sługuje na 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł dzieciak (Alfie Patten) wygląda jak pierwszoklasista i to taki który urodził się w grudniu. Tez mi trudno uwierzyć w jego ojcostwo uwierzyć jednakowoż jeżeli doszło do aktu płciowego i chociaż jeden spermatozoid (plemnik) był sprawny technicznie i dotarł on do jajeczka(ovum) to jest to możliwe. Słyszałem kiedyś o teorii nieoznaczoności Heisenberga, jest ona podstawą fizyki kwantowej i mówi że nawet najbardziej kuriozalne zdarzenie może jednak mieć miejsce. Nie będę jej objaśniać po jestem bardzo cienki z matematyki prawdę powiedziawszy mam lufę z logiki na uniwerku, wracając do tematu uważam że powyższa zasada idealnie pasuje do powyższej sytuacji lub jak by powiedział Ferdynand Kiepski "Są takie rzeczy które się fizjologom nie śniły". Ta dziewczyna również nie postąpiła zbyt uczciwie robiąc to z takim chłopaczkiem, przecież on ma jeszcze mlek pod nosem. Ponieważ Serwis link jest szanowanym portalem dziennikarstwa obywatelskiego nie będę pisał co o niej myślę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem przerażona.... Odnoszę wrażenie, że ten chłopiec nawet nie wie jak to się stało, że został ojcem.... Straszna historia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patologia.
A patologia rodzi patologię.
A z patologiami walczyć prawie nijak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

omg O_O
pierwsze czytam (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie za dużo uogólnień? Jeden przypadek = brytyjska młodzież ?
Mogę wskazać podobną historię z happy endem. Tylko co z tego...
http://partnerstwo.onet.pl/1406293,3500,1,najmlodszy_ojciec_w_uk,artykul.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie masz racje, on nie wygląda na swoje 13 lat. Gdy jego dziecko pójdzie do szkoły, on będzie miał 20 lat dopiero... Im dłużej o tym myślę, tym bardziej mnie to przeraża...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.