Facebook Google+ Twitter

Został tylko tydzień wakacji i wszystko wróci do normy

Jeszcze tylko tydzień i uczniowie wrócą do szkół. Książki, zeszyty, plecaki i tysiące młodych osób w autobusach, na chodnikach, będą podążać do swojego "drugiego domu", do szkoły.

Dla pierwszoklasistów będzie to nowe wyzwanie, pierwszy raz w szkole, ekscytacja, fascynacja i wielki entuzjazm. Dla "starych" uczniów zacznie się kolejny ciężki do przetrwania rok nauki.

Ten rok szkolny będzie także szansą dla nauczycieli na podniesienie kwalifikacji, na udowodnienie niedowiarkom, że poziom nauczania w Polsce wcale nie stoi na tak niskim poziomie, jak się powszechnie uważa.

Kolejny rok walki z nową maturą

Chociaż od wprowadzenia w szkołach tzw. nowej matury minęły już dwa lata, to wielu nadal uważa ją za złą. Poprzedni rok i bardzo złe wyniki egzaminów maturalnych pokazały, że taka forma egzaminu dojrzałości nie jest dobra. Przyczyny tego stanu mogą być dwie: albo uczniowie się nie przykładają do nauki, albo nauczyciele nie mają odpowiedniego przekwalifikowania, żeby ich do egzaminu przygotować.

Co nowego od ministra Giertycha

Kontrowersyjna decyzja ministra Romana Giertycha o tzw. amnestii dla maturzystów wywołała wiele dyskusji oraz oburzenie osób, które w "prawidłowy" sposób zdały egzamin. Nasuwa się pytanie, czy w nowym roku minister Giertych będzie równie łaskawy, a może zaskoczy czymś całkiem nowym.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Co prawda, to prawda - dla mnie to kolejny ciężki rok do przetrwania. Mam nadzieję, że ostatni - w tym roku nowa matura - heh.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"nauczyciele nie mają odpowiedniego przekwalifikowania, żeby ich do egzaminu przygotować. " - niestety nauczyciele czasami zamiast uczyć, koncentrują się właśnie na "dostrajaniu" uczniów do form maturalnych. "Nasuwa się pytanie, czy w nowym roku minister Giertych będzie równie łaskawy, a może zaskoczy czymś całkiem nowym." - z tego, co słyszałem, w zbliżającym się roku zasady mają być niestety takie, jakie po amnestii w tym. Aha, jeszcze: "Dla "starych" uczniów zacznie się kolejny ciężki do przetrwania rok nauki." - no bez przesady ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ten rok szkolny będzie także szansą dla nauczycieli na podniesienie kwalifikacji, na udowodnienie niedowiarkom, że poziom nauczania w Polsce wcale nie stoi na tak niskim poziomie, jak się powszechnie uważa." - wątpliwe. Nie traktowałbym tego jako jakiejś szansy, bo przecież nic się od roku nie zmieniło. System nauczania żadnych fundamentalnych zmian nie przeszedł, podobnie jak i szkolnictwo nie przeszło żadnych zmian strukturalnych - nie wiem więc, co miałoby się zmienić. Zresztą nie chodzi raczej o sam poziom nauczania, ile o to, że w szkole uczy się wkuwania, a nie myślenia. "Poprzedni rok i bardzo złe wyniki egzaminów maturalnych pokazały, że taka forma egzaminu dojrzałości nie jest dobra." - nie jest idealna, ale kiepskie (zresztą wcale nie tak tragiczne) wyniki nie są tu raczej znaczącym argumentem - matura to miał być przesiew; dlatego właśnie nie ma egzaminów na studia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.